У Новій Каховці комісія призначила опікунів над дітьми

У Новій Каховці, що на Херсонщині, під керівництвом міського голови Володимира Арнаута відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Про це редакції Online НК повідомили у службі у справах дітей територіальної громади.

Комісія розглянула питання порядку денного, з них:
1) про захист житлових та майнових прав дітей – 4;
2) про встановлення статусу дітям – 3;
3) про встановлення опіки над дітьми – 2;
4) про стан виконання батьківських обов’язків – 1;
6) про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей – 18.

На засіданні комісії були розглянуті заяви про надання дозволів батькам на вчинення правочинів стосовно житла, право користування яким мають діти. Всі рішення по цим питанням були прийняті відповідно до чинного законодавства та з дотриманням майнових та житлових прав неповнолітніх.

Дітям, які залишилися без батьків були встановлені статуси дітей, позбавлених батьківського піклування, дитини-сироти. Прийнято рішення призначити опіку/піклування над дітьми.

Була розглянута справа про виконання батьками обов’язків відносно їх малолітньої дитини, про відносини в сім’ї та умови проживання, забезпечення належних умов для виховання і повноцінного розвитку.

Батькам було наголошено на тому, що вони несуть особисту відповідальність за неналежне виконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків, порушення прав і обмеження законних інтересів дитини, фізичний і духовний розвиток, навчання.

Згідно із Законом України «Про охорону дитинства» батьки мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Кожна дитина має рости в гідних умовах, відчувати увагу та турботу про себе.

Вивчивши детально питання порядку денного і проаналізувавши подані матеріали, комісією були ухвалені відповідні рішення, які захищають права та інтереси дітей.