У Новій Каховці відбулось чергове засідання комісії у справах дітей

У Новій Каховці, що на Херсонщині, під головуванням виконуючого обов’язки заступника міського голови Володимира Сироватки відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, повідомляє Online НК.

У присутності членів комісії було розглянуто 41 питання порядку денного, з них:

1) про захист житлових та майнових прав дітей – 11 ;
2) про встановлення статусу дітям – 6;
3) про призначення опіки над статусною дитиною -1;
4) спори щодо участі у вихованні дитини – 2;
5) про доцільність позбавлення батьківських прав – 2;
6) про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей – 17;
7) інше – 2.

Питання встановлення порядку участі батька у вихованні та спілкуванні з малолітньою дитинною після розлучення подружжя завжди вирізняється своєю напруженістю. Членами комісії пропонуються батькам компромісні варіанти вирішення питання, але найчастіше, діючи під впливом емоцій, батьки дитини – колишнє подружжя, – продовжують з’ясовувати особисті стосунки, налаштовують дитину один проти одного, забороняють бачитися з тим із батьків, хто проживає окремо. Така поведінка батьків наносить непоправну шкоду психічному здоров’ю малолітніх. Рішення комісією приймаються виключно в інтересах дитини. Батькам рекомендовано не чинити перешкод у побаченнях із дитиною тому з батьків, хто проживає окремо.

Розглядалися питання доцільності позбавлення батьківських прав. Щодо одного з питань, ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення матері, батька та врахувавши думку дитини, вирішено підготувати відповідний висновок до суду. Інше питання щодо доцільності позбавлення батьківських прав перенесено для розгляду на наступне засідання комісії для ретельного вивчення справи по суті.

Членами комісії вкотре було наголошено на тому, що, відповідно до вимог Сімейного кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від виконання обов’язків щодо дитини; на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання, розвиток дитини, а також її утримання.

На засіданні комісії також були розглянуті заяви про надання дозволів батькам на вчинення правочинів стосовно житла, право користування яким мають діти.
За результатами засідання комісією прийняті виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.