У Новій Каховці відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

Минулого тижня у Новій Каховці відбулось засідання комісії з питань захисту прав дитини територіальної громади.

Про це редакції Online НК повідомили у службі у справах дітей територіальної громади.

Члени комісії, під головуванням заступника міського голови Володимира Арнаута,
розглянули низку заяв, звернень, пов’язаних із захистом прав та інтересів дітей. Зокрема:

  • встановлення статусу дитині, позбавленої батьківського піклування;
  • про встановлення опіки над дитиною;
  • надання дозволу на укладення та підписання угод, що потребують нотаріального посвідчення, в інтересах малолітніх, неповнолітніх;
  • про виконання батьками обов’язків по вихованню дітей.

Також члени комісії затвердили та переглянули індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, що проживають в родинах, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Розглядалися питання про надання дозволів на здійснення правочинів із житлом, користувачами якого є неповнолітні діти. Одна справа стосувалася передачі майна дитині у власність взамін аліментів. Всі рішення по цих питаннях приймалися відповідно до чинного законодавства та з дотриманням майнових та житлових прав неповнолітніх.

Членами комісії розглядалося питання встановлення порядку участі батькові у вихованні та спілкуванні з малолітньою донькою, яка проживає з матір’ю. Керуючись статтями 151, 153, 157, 158 Сімейного кодексу України та чинним законодавством України, призначено час зустрічей батька з дитиною.

За результатами розгляду питань комісія прийняла компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

До 30-річчя ратифікації Україною Конвенції ООН про права дитини (далі – Конвенція) спеціаліст служби у справах дітей наголосила на тому, що Конвенція є міжнародним базовим документом, спрямованим на захист дітей, який в перше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти у сфері захисту прав дитини, «світовою конституцією прав дитини»; закликала долучитися всіх спеціалістів, які працюють в інтересах дітей, до відзначення 20 листопада 2021 року Всесвітнього дня дитини та Дня спільних дій в інтересах дітей.