У Новій Каховці відбулось перше пленарне засідання 18 чергової сесії міської ради

Вчора, 16 грудня, у Новій Каховці відбулось перше пленарне засідання 18-ї чергової сесії міської ради. В роботі сесії взяли участь 29 депутатів.

Про це повідомляє Online НК з посиланням на інформацію RadioNovaKahovka у соціальній мережі.

На сесії був присутній колишній депутат міської ради кількох скликань, а нині – заступник голови обласної ради Юрій Власов, якого Володимир Коваленко запросив до президії. Під час свого виступу Юрій Власов повідомив: приступив до виконання обов’язків з 1 грудня. Висловив подяку за роки, проведені у стінах Новокаховської міської ради і за важливий досвід, отриманий в роки депутатської діяльності. Подякував громаді. І запевнив: готовий до співпраці.

На початку засідання міський голова нагадав про борги, які КП “Міський водоканал” і колишня теплопостачаюча організація мають по різниці в тарифах. Розмова про їх погашення державою триває з 2015 року. Але тільки в цьому році нарешті питання буде вирішено.

У Меморандумі, підписаному 30.09.2021 року між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України, передбачили підготовку та прийняття КМУ змін до методики визначення обсягу різниці в тарифах. Як повідомив Володимир Коваленко, минулої п’ятниці на засіданні Правління АМУ був присутній міністр регіонального розвитку Олексій Чернишов, з яким члени Правління Асоціації обговорили це питання.

Вже 15 грудня відбулася селекторна нарада на рівні заступника міністра регіонального розвитку. На погашення боргів по різниці в тарифах держава направляє кошти. Громадам на відповідні дії щодо проведення сесій та прийняття необхідних рішень дано два дні.

Як повідомив заступник міського голови Леонід Чурсинов, більше 29 млн. грн. зафіксована різниця в тарифах для КП «Міський водоканал». Ця сума підтверджена регіональною комісією. Для теплопостачаючого підприємства – близько 10 млн. грн. Протягом дня відбулося узгодження необхідних документів, тому в сесійному засіданні Володимир Коваленко оголосив перерву. Сесія продовжиться 17 грудня.

До оголошення перерви депутати встигли розглянути 14 проєктів рішень. Затвердили загальну чисельність апарату міської ради та виконавчих органів на 2022 рік у кількості 261 штатна одиниця, внесли зміни до складу виконавчого комітету. Оскільки Сергій Хоменко звільнився з посади заступника міського голови, тепер він присутній у складі виконкому як громадянин.

Депутати підтримали внесення змін до Програми забезпечення іншої діяльності та розвитку виконкому.

Як пояснив перший заступник міського голови Олег Тарабака, КП «Агенція регіонального розвитку» брало участь у програмі ПРООН і виграло обладнання на суму 600 тис. грн. Сума співфінансування з міського бюджету – 43 тис. грн. Придбане серверне обладнання у подальшому надасть можливість підключення до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта», яка буде працювати в парі із програмним засобом «ЦНАП-Smart-quality-service». А це, в свою чергу, пришвидшить обмін даними між реєстрами.

Були внесені зміни до Програми будівництва, реконструкції і капітальних ремонтів.

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.10.2021 р. №1368-р «Про внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 травня 2021р. №527», внесено зміни до розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури у 2021 році.

Так, обсяг субвенції з державного бюджету на 2021 рік бюджету Новокаховської міської територіальної громади для будівництва Центру Олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка» по проспекту Дніпровський, 18-а збільшено ще на 100,00 млн. грн.(в бюджеті Новокаховської міської територіальної громади передбачено 90,0 млн. грн.)

Прийняття рішення дозволить прискорити роботу, пов’язану з використанням коштів субвенції, виділеної місцевому бюджету з державного бюджету, та забезпечити до кінця року максимальне їх використання.

Рішенням сесії внесено зміни до Програми благоустрою міста Нова Каховка.

790 тис. грн. спрямовані КП «НК ШЕУ» для забезпечення утримання об’єктів транспортної інфраструктури – на виконання дорожньої розмітки – це пішохідні переходи по вул. Пушкіна, Новоселівська, Горького, Паркова, Затишна, М.Букіна, Соборна, Довженка, пр-т Дніпровський, вул. Першотравнева, Дружби, Історична, Героїв України. І на гідродинамічне очищення зливової каналізації по пр. Перемоги, на перетині вул. Історичної – вул. Соборної, вул. Героїв України – вул. Соборної, вул. Героїв України – вул. Рибальської. Та на зимове утримання доріг – 230 тис. грн.

Внесені зміни до Програми фінансової підтримки підприємств комунальної власності, до Програми розвитку і підтримки міської лікарні.

Профільна комісія запропонувала додати 250 тис. грн.. і забезпечити роботу медичних працівників у військово-лікарських комісіях. Володимир Коваленко нагадав – міські лікарі працюють у призовній комісії. І попросив наступного року відокремити ці витрати. Бо до комісії звертаються багато мешканців інших громад. Ці громади мають передбачати кошти на такі потреби в своїх бюджетах на наступний рік.

Депутати внесли зміни до Програми відшкодування різниці в тарифах на послуги місцевого автотранспорту. До кінця поточного року це сума 767,6 тис. грн.

Внесені зміни до Програми розвитку фізичної культури та спорту. Також депутати підтримали надання 100% пільг щодо земельного податку юридичним особам на території Новокаховської громади.

Затверджено Перелік пільг для юридичних осіб. Пільги зменшать податкове навантаження на визначене коло юридичних осіб задля забезпечення їх стабільної роботи.

Пільги вводяться в дію з 01.01.2022 року і розповсюджуються на юридичні особи, що належать до державної форми власності: органи податкової служби, судової адміністрації, служби з надзвичайних ситуацій, МВС, СБУ, Управління Пенсійного фонду, органи прокуратури, державні установи рибного господарства, органи Міністерства оборони України, лісогосподарські підприємства, органи Держпродспоживслужби.

Також 100% пільги отримають юридичні особи, що належать до комунальної власності – парки культури і відпочинку, органи місцевого самоврядування та їх структурні підрозділи, заклади фізичної культури та спорту, кінотеатри, неприбуткові установи, некомерційні підприємства. Пільгу у 50% матимуть тепличні господарства.

Депутати надали дозвіл на розробку технічної документації щодо поділу земельних ділянок комунальної власності на території Веселівського старостату.

Там розроблений проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж селища Веселе. Метою рішення стала потреба поділу зазначених земельних ділянок для врегулювання питання встановлення (зміни) меж селища Веселе.

Було підтримано проєкт рішення на прийняття до комунальної власності громади медичного обладнання.

Це рентгенівська діагностична система вартістю 4 млн. 832 тис. і ультразвукова діагностична система вартістю 1 млн. 700 тис. грн., які передані міській лікарні на безоплатній основі.

Рішенням сесії затверджено містобудівну документацію щодо відведення земельної ділянки площею 92 га для будівництва енергетичного парку із власною енергетичною інфраструктурою.

Проєктований Технологічний парк із власною енергетичною інфраструктурою, до складу якого входить Центр комунікаційного обладнання для обробки даних, передбачає створення 350 робочих місць. Юридична особа буде зареєстрована на території Новокаховської міської територіальної громади і податки будуть надходити до міського бюджету.