У Новій Каховці відбулось засідання комісії територіальної громади з захисту прав дітей

Днями у Новій Каховці відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Про це Online НК повідомили у службі у справах дітей територіальної громади.

Засідання відбулось під головуванням заступника міського голови Володимира Вікторовича Арнаута.

Члени комісії розглянули низку заяв, звернень, пов’язаних із захистом прав та інтересів дітей, зокрема:

  • встановлення статусу дітям, позбавленим батьківського піклування; про встановлення опіки над дитиною;
  • про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав батька;
  • надання дозволу на укладення та підписання угод, що потребують нотаріального посвідчення, в інтересах малолітніх, неповнолітніх;
  • про надання погодження на зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів, які здійснюють інституційний догляд і виховання дітей.
  • Також члени комісії затвердили та переглянули індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, що проживають в родинах, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Вирішено спори між батьками щодо участі у вихованні дітей. Батькам роз’яснені їх права та обов’язки відповідно до чинного законодавства. Для розв’язання даних спорів, взявши до уваги вік кожної дитини, прийняті рішення в інтересах дітей.

Також батькам наголошено, що особисті конфлікти між ними не повинні порушувати інтереси дітей, спричиняти на них негативний вплив.

Одну справу щодо участі у виховання дитини за зверненням заявника перенесено на чергове засідання комісії.

Також в результаті розгляду рекомендовано органу піки та піклування надати позитивний висновок до суду про доцільність позбавлення батьківських прав одного з батьків.

Майже щомісяця на засідання комісії виносяться подібні питання. Роз’яснювальна робота проводиться регулярно спеціалістами служби у справах дітей та центру соціальних служб. Але, на жаль, кількість таких «батьків» не зменшується. Звісно, кожна людина має право на виправлення власних помилок, тож є надія, що присутні на засіданні батьки зроблять певні висновки і не поповнить ряди батьків, позбавлених батьківських прав.

При розгляді спірних питань заслуховувалась думка обох сторін і при прийнятті рішень члени комісії, в першу чергу, враховували інтереси дітей.

Розглядалися питання про забезпечення прав та найкращих інтересів дітей, зарахованих на цілодобове перебування до закладів, і соціальної підтримки їх сімей відповідно до визначених потреб. В ході обговоренні даного питання були прийняті рекомендації по кожній конкретній дитині.