У Новій Каховці комісія з питань захисту прав дітей дала згоду на створення прийомної родини

У Новій Каховці відбулось чергове засідання комісії виконавчого комітету з питань захисту прав дитини. Про це Online НК повідомили у службі у справах дітей територіальної громади.

Комісія відбулась під головуванням заступника міського голови Володимира  Арнаута.

Під час засідання було розглянуто низку заяв, звернень, пов’язаних із захистом прав та інтересів дітей, зокрема:

  • про захист житлових та майнових прав дітей;
  • встановлення статусу дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування;
  • встановлення/припинення опіки над дітьми; про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України;
  • про створення прийомної родини;
  • затверджені та переглянуті індивідуальні плани дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей.

На засіданні комісії була розглянута заява громадян про створення на базі їх сім’ї прийомної родини та влаштування на виховання малолітньої дитини. Вивчивши надані документи, заслухавши особисто громадян, спеціалістів служби у справах дітей, міського центру соціальних служб, вирішено рекомендувати виконавчому комітету Новокаховської міської ради прийняти позитивне рішення.

Кандидатам у прийомні батьки було наголошено на тому, що батьки або особи, які їх замінюють, згідно із Законом України «Про охорону дитинства», мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Також розглядалося питання щодо доцільності/недоцільності позбавлення батьківських прав батьків відносно малолітньої дитини. Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення батьків, вирішено надати термін для виправлення ситуації. Маємо надію, що батьки приймуть до уваги всі зауваження та будуть виконувати рекомендації, надані комісією, та, з метою збереження своєї родини, зроблять все можливе, аби виправити власні помилки.
Розглянуті питання щодо надання дітям статусу дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою їх подальшого влаштування до сімейних форм виховання.

Справи стосовно надання дозволів на здійснення правочинів із житлом, користувачами якого є неповнолітні діти, приймалися відповідно до чинного законодавства та з дотриманням майнових та житлових прав неповнолітніх.

Також члени комісії затвердили та переглянули індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, що проживають в родинах, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Служба у справах дітей інформує: проведення наступного засідання комісії з питань захисту прав дитини заплановано на 12 жовтня 2021 року.