????????????????????????????????????

У Новій Каховці відбулось засідання координаційної ради у справах дітей

Під головуванням заступника Новокаховського міського голови, голови координаційної ради у справах дітей Володимира Сироватки 30 вересня проведено чергове засідання координаційної ради у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонщини, повідомляє Online НК.

У роботі ради взяли участь: виконуючи обов’язки старостів Дніпрянського, Райського, Веселівського, Козацького старостинських округів, керівники міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, Новокаховської міської філії Херсонського обласного центру зайнятості, представники Таврійської міської ради, відділу освіти, Новокаховської радіоорганізації, управління праці та соціального захисту населення, інспектор з ювенальної превенції Новокаховського відділу поліції в Херсонській області, голова Громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради.

З нагоди Дня усиновлення на засідання ради були запрошені прийомні батьки, що взяли на виховання в свої сім’ї дівчаток і хлопчиків, які залишилися без батьківського піклування.

Голова координаційної ради у справах дітей Володимир Сироватка щиро привітав всіх присутніх зі святом родинного затишку та дитячої надії, висловив щиру подяку прийомним батькам за відданість справі батьківства, щоденну невтомну працю, терпіння і розуміння та вручив подарунки від міського голови Володимира Коваленка.

Надалі учасники засідання заслухали та обговорили ряд питань, що стосуються захисту прав дітей, зокрема:

  • про аналіз стану підліткової злочинності за 9 місяців поточного року;
  • вжиті заходи щодо запобігання вчиненню злочинів під час літніх канікул 2020 року;
  • виконання заходів Міського плану дій з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на території Новокаховської міської рад на 2018-2026 роки за період 9 місяців 2020 року;
  • результати проведення інвентаризації та оцінки придатності житла, яке на праві власності або користування належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа;
  • про розвиток соціальних послуг для дітей та родин на території Новокаховської міської об’єднаної територіальної громади «Патронатний вихователь»;
  • про взаємодію Новокаховської міської філії Херсонського обласного центру зайнятості з відділами та службами, які працюють в інтересах дітей, з питання сприяння зайнятості неповнолітніх, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також про здійснення контролю за виконанням законодавства України про працю неповнолітніх.

При розгляді питання про стан дитячої злочинності було зазначено, що на території Новокаховської міської ради спостерігається спад кількості вчинених неповнолітніми злочинів: за 9 місяців 2020 року підлітками скоєно 1 злочин проти 4 злочинів, скоєних за звітний період 2019 року.

При цьому спостерігається тенденція на збільшення кількості адміністративних правопорушень, скоєних дітьми: за 9 місяців 2020 року складено на неповнолітніх 33 адміністративних протоколів проти 6 за звітний період 2019 року.

Тому, відповідно до рекомендацій координаційної ради у справах дітей, запропоновано приділити особливу увагу роз’ясненню мешканцям громади основних прав, свобод та обов’язків дітей, відповідальності неповнолітніх за вчинення кримінальних та інших правопорушень, обов’язків батьків щодо виховання дітей, використовуючи різні засоби комунікації в обмежених умовах карантину.

Зазначено, що заходи Міського плану дій з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей за період 9 місяців 2020 року виконуються і мають певні результати:

  • з вересня 2018 року працює Інклюзивно-ресурсний центр Новокаховської міської ради; в закладах загальної середньої освіти функціонують 50 класів з інклюзивною формою навчання, в яких здобувають освіту 85 дітей з особливими освітніми потребами;
  • відкрито дві інклюзивні групи в закладах дошкільної освіти;
  • зменшилась кількість дітей, мешканців Новокаховської міської ради, які цілодобово перебувають в інституціях, з 53 дітей (станом на 01 січня 2018 року) до 21 дитини (станом на 28 вересня 2020 року).
  • Зауважено, що залишається актуальним питання створення патронатних родин, мета діяльності яких – надання соціальних послуг для підтримки родин на рівні громади (подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин).

Щороку на території Новокаховської міської ради відповідними відділами та службами здійснюється інвентаризація та оцінка придатності житла, яке на праві власності або користування належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа. На засіданні були проаналізовані результати проведення інвентаризації у 2020 році, означені проблемні питання.

Окремо було наголошено на необхідності проведення роз’яснень чинного законодавства про обов’язковість профілактичних щеплень дітей та можливі наслідки відмови від вакцинації за календарем щеплень.

За результатами розгляду питань прийняті рекомендації, спрямовані на захист інтересів дітей, які будуть направлені відповідним відділам, службам, що працюють в інтересах дітей, та на адресу закладам освіти різного рівня акредитації до виконання.