У Новій Каховці відбулось засідання координаційної ради у справах захисту прав дітей

У Новій Каховці відбулося чергове засідання координаційної ради у справах дітей виконавчого комітету громади, робота якої направлена на захист прав та законних інтересів дітей.

Про це редакції Online НК повідомили у службі дітей територіальної громади.

Роботою комісії керував заступник міського голови Володимир Арнаут.

Дата проведення була визначена не випадково: 30 вересня Україна відзначає День усиновлення. Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008.

Начальник служби у справах дітей Оксана Поповиченко привітала присутніх з Днем усиновлення, зі святом великого серця, безкорисної любові та безмежної доброти та зауважила, що символічно і невипадково ми визначаємо його в день християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Далі вона зазначила, що історію і країну творять люди, історію щасливого дитинства творять батьки. І ми пишаємося родинами, які усиновили дітей, віримо, що діти та батьки, яких об’єднала доля, дуже щасливі. І в день усиновлення вітаємо також всіх спеціалістів, дотичних до справи захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Завідувач сектору за питань опіки та піклування Ольга Краснова довела до відома членів координаційної ради інформацію про стан усиновлення на території Новокаховської міської територіальної громади.

До порядку денного координаційної ради були включені питання:

1. Оперативна інформація про підліткову злочинність за період 9 місяців 2021 року.
2. Про виконання заходів Міського плану дій з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на території Новокаховської міської ради на 2018 – 2026 роки за період 9 місяців 2021 року.
3. Про результати проведення інвентаризації та оцінки придатності житла, яке на праві власності або користування належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа.
4. Про виконання постанов Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року №775 «Про внесення змін до Порядку забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження», від 04 серпня 2021 №843 «Деякі питання соціального захисту дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування».
5. В порядку контролю про виконання рекомендацій координаційної ради у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 20 травня 2021 року «Про стан підліткової злочинності за звітний період».

Всі питання детально вивчені та обговорені присутніми членами координаційної ради у справах дітей.

Особлива увага була приділена актуальним питанням профілактики вчинення підлітками протиправних дій.

Були обговорені нові напрями роботи щодо надання соціальних послуг дітям на території Новокаховської міської територіальної громади:

– про зміни у законодавстві при впровадженні послуги патронату над дитиною (постанова Кабінету Міністрів України №893 від 20 серпня 2021 року «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною»);
– Марина Скрипнікова доповіла інформація про зміни, відповідно до чинного законодавства, у діяльності Інклюзивно-ресурсного центру щодо організації навчання осіб з особливими потребами;
– про особливості здійснення захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у старостинських округах.
Результатом роботи координаційної ради у справах дітей стало прийняття рекомендацій, спрямованих на захист прав та інтересів дітей.