У Новій Каховці відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини

10 грудня відбулося останнє у поточному році засідання Комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради Херсонщини.

Про це редакцыъ Online НК повідомили у Службі у справах дітей.

На комісії розглянуто 29 питань порядку денного, з них:
1) про захист житлових та майнових прав дітей – 5;
2) про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав -1;
3) спори щодо участі у вихованні дітей – 1;
4) про стан виховання та утримання дітей у прийомній родині – 1;
5) про зміну прізвища малолітньої дитини – 1;
6) про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей – 19;
7) інше-1.

Також члени комісії розглянули справи щодо вчинення правочинів з житлом, право користування яким мають діти. У всіх випадках батькам буде надано дозвіл, виписані умови дотримання майнових прав дітей.

Члени комісії ознайомилися зі звітом щодо стану утримання, виховання і розвитку малолітніх дітей в одній із прийомних сімей, яка функціонує на території Новокаховської міської ради. Попри конфліктні ситуації, які виникали впродовж року в родині, визнано, що функціонування прийомної сім’ї є ефективним: прийомні батьки створюють умови для повноцінного, духовного, морального та фізичного розвитку малолітніх дітей. Прийомним батькам надано рекомендації щодо подальшого виховання дітей.

Одна справа стосувалась встановлення порядку участі батькові у вихованні та спілкуванні з малолітнім сином, який проживає з матір’ю. Членами комісії були розглянуті надані документи, і при прийнятті рішення, в першу чергу, враховувалися інтереси дитини.

Членами комісії вкотре було наголошено на тому, що, відповідно до вимог Сімейного кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від виконання обов’язків щодо дитини. Той з батьків, що проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її виховання і має право на особисте спілкування з нею, а той з батьків, з ким дитина проживає, не має права перешкоджати іншому спілкуватися з дитиною та брати участь у її виховання.

Вкотре наголошуємо, що батьки або особи, які їх замінюють, згідно із Законом України «Про охорону дитинства», мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.