У Новій Каховці відзначили 127 річницю з дня народження Олександра Довженка

Вчора, 10 вересня, в день народження Олександра Довженка у Новій Каховці біля постаменту визнаному генію бібліотекарі організували пам’ятну годину для мешканців і гостей міста.

Присутні почули розповіді про життєвий шлях класика світового кінематографа, його становлення як художника, повідомляє кореспондент Online НК.

Олександр Довженко приїхав до Нової Каховки вже на схилі літ. Він любив людей, які приїхали на Дніпробуд, захоплювався величчю Дніпра і атмосферою зведення нового міста серед безкрайнього степу. Бібліотекарі розповіли цікаві факти з життя Олександра Петровича. Один з таких – про фруктовий сад прямо на кінофабриці, яка згодом отримала його ім’я. Довженко власноруч вирощував там груші, сливи і яблука. Останніми символічно почастували гостей і поклали квіти до пам’ятника художнику.

Згадати кіномайстра прийшли заступник міського голови Володимир Арнаут, депутат міськради Сергій Петрушевський, заступник міського відділу культури і туризму Яна Малига. Серед слухачів були і учні 7 класу першої “довженківської” школи, для яких як раз проводилася екскурсія спеціалістами Музею історії міста. Дітлахи дізналися багато нового і рушили далі стежками, якими так любив мандрувати Олександр Петрович.

Всі разом поклали квіти до пам’ятника кіномитця.

В кінці заходу в пам’ять про Олександра Довженка організатори пригостили всіх присутніх довженковими яблуками з бібліокошика. До хвостика кожного яблучка були прикріплені невеличкі рекламки книжок творів Довженка або книжок про нього, які є в фондах центральної міської бібліотеки. До роздачі яблук дітям підключився і заступник міського голови Володимир Арнаут та депутат міської ради Сергій Петрушевський.

Після колективного фото біля пам’ятника Довженку О.П. працівники музею історії міста Нова Каховка запросили  всіх на екскурсію улюбленими місцями кінорежисера.

О 14.00 працівники музею історії міста Нова Каховка провели ще одну екскурсію для 10 класу ЗОШ №1 «Довженковими стежками».