У Новій Каховці вирішили виділити додатково 1,3 млн грн на ремонт згорілого даху багатоповерхівки

Вчора, 7 жовтня, у Новій Каховці, що на Херсонщині, відбулось засідання міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянули звернення голови ОСББ будинку по вулиці Миколи Букіна, 20 про надання допомоги на відновлення покрівлі будинку, яка згоріла у пожежі 5 липня.

Голова комісії, заступник міського голови Олег Тарабака повідомив, що до міського голови Володимира Коваленка надійшла відповідь з Кабінету Міністрів України щодо законодавчої неможливості виділення коштів на ремонт покрівлі цього будинку, повідомляє Online Нова Каховка.

Також він повідомив, що губернатор Херсонщини Юрій Гусєв вживає заходів щодо виділення частини коштів на ліквідацію наслідків цієї пожежі з обласного бюджету. Але головний тягар фінансування тепер ляже на плечі міського бюджету.

Члени комісії одноголосно підтримали пропозицію щодо виділення додаткових коштів на проведення відновлювальних робіт у сумі 1 млн. 353 тис. 244 грн.

Після голосування до голови ОСББ Лілії Васюхнової звернувся начальник міського управління з НС та ЦЗН Олександр Бараніченко. Він попросив голову проводити більш активну роботу з мешканцями будинку щодо роз’яснення ролі міської влади у ліквідації наслідків пожежі.

Це звернення викликано тим, що від мешканців будинку надійшло біля 10 звернень на гарячу лінію Кабміну, в яких звинувачують міську владу у невжитті заходів з надання допомоги постраждалим.

Нагадаємо, що після пожежі, яка знищила дах над будинком по вулиці Миколи Букіна, 20 саме міський голова Володимир Коваленко одразу заявив, що погорільці не залишаться без допомоги міста. В найстислий термін було виготовлено проект і кошторис відновлення даху, який оплатив благодійний фонд Ігоря Колихаєва. Новокаховська міська рада виділили 1 млн. грн. з міського бюджету для початку робіт по відновленню даху. Виконком визначив та уклав угоду з підрядником, який здійснює ремонтні роботи.

Вчора пройдено перший етап щодо виділення додаткових коштів. Тепер рішення міської комісії з ТЕБ і НС повинні затвердити міськвиконком і сесія міської ради. Тільки після цього кошти на продовження робіт зможе отримати підрядник.

І наостанок від редакції. ОСББ є юридичною особою, в управлінні якої знаходиться житловий будинок. Згідно діючого законодавства в Україні міська влада не несе ніякої відповідальності за дії чи бездіяльність цієї юридичної особи. Зауважимо, що з міського бюджету вже виділено 1 млн. грн. на ремонт даху і почались дії з виділення ще 1,3 млн. грн. А міський голова Володимир Коваленко публічно заявив, що в разі чого, місто допоможе відновити дах навіть якщо Кабмін і обласна влада не виділять на це кошти.

І після цього з’являються люди, які пишуть і говорять, що влада нічого не робить…

Люди! Совість майте!