У Новокаховській громаді влада відроджує традицію виїзних прийомів у сільських населених пунктах

У Новокаховській ОТГ відновлюють гарну традицію особистих зустрічей представників влади з мешканцями віддалених населених пунктів.

Про це розповіли кореспонденти КП «Міська радіоорганізація» на своїй сторінці у соціальній мережі, повідомляє Online НК.

Останнім часом, зважаючи на карантинні обмеження, особистий прийом громадян дещо обмежили. Відтепер же не потрібно чекати в чергах то оббивати пороги виконкому – керівництво міста саме приїде до вас!

Міський голова Володимир Коваленко підтримав таку ініціативу. Перша зустріч відбулась у Райському. В ній взяли участь заступник міського голови Володимир Арнаут, куратор з питань діяльності старостинських округів Віктор Замковий, радник міського голови Володимир Сироватка.

А 8 грудня радник міського голови Володимир Сироватка і староста Райського старостинського округу Ігор Дикуха зустрілися з мешканцями Обривок і Маслівки. Завітали до Обривського дитсадку, Маслівської школи і сільського клубу, місцевого ФАПу. І звісно, поспілкувались з активними жителями села. Питань накопилося чимало.

ЧОМУ ЗАКРИЛИ ДИТСАДОК?

Як пояснив Володимир Сироватка, дошкільний заклад у Райському відвідувало 4-6 дітей, а працювало в ньому понад 15 працівників. У складні для міського бюджету часу утримувати садочок просто не можуть.

На противагу – дитячий садочок в Обривках, в якому сформовано 3 групи. Сюди прагнуть віддати дітей навіть мешканці з інших громад області. Тут тепло і затишно. «Ми щодня працюємо задля комфорту наших маленьких вихованців», – розповідає завідуюча Тетяна Мосьпан.

БУДЕМО ПЛАТИТИ ЗА УКОЛИ?

Мешканці збентежені. З крейсерською швидкістю селом розповзлися чутки, що за всі медичні послуги потрібно буде платити. Дійсно, в ФАПах працюють фельдшери, а не сімейні лікарі. Тож за лікуванням доведеться звертатися до міської лікарні чи найближчої амбулаторії в Основі. Всі безкоштовні послуги первинної ланки у ФАПах також надаватимуться безкоштовно. А от уколи та системи – ні. Та якщо сімейний лікар надасть мешканцю села е-направлення на амбулаторне лікування на вторинці – тут люди зможуть безкоштовно отримати і уколи, і системи.

Донедавна ФАПи утримували за кошти КНП «ЦПМСД», але фінансування довелося зупинити, пояснювала на прес-конференції медичних працівників гендиректорка медцентру Олена Ходорковська. З наступного року фельдшерсько-акушерські пункти фінансуватиме новокаховська міська рада, адже держава це робити відмовляється. За попередніми розрахунками на це піде 3 мільйони гривень в рік.

ТАНКИ В САДОЧКУ?

Селом пройшлася ще одна чутка. Дитсадок віддадуть військовим і, нібито, у село понаїдуть танки та перекриють усі дороги. «Будуть військові чи ні – поки невідомо. Якщо і будуть – то тільки спеціалісти рембату, а не танки і тягачі», – заспокоїв стурбованих мешканців староста Ігор Дикуха.

Також люди жаліються, що за закладом збираються асоціальні елементи, що створює небезпеку для дітей. Мешканців запевнили: про це довели до відома поліцію і керівника КП «Муніципальна охорона».

Водночас, радник міського голови Володимир Сироватка довів до відома: надходження від військових – значна частина наповнення міського бюджету. Це, у свою чергу, напряму впливає на фінансування бюджетних закладів. У тому числі, шкіл і дитсадків.

ВУЛИЦІ БУДУТЬ БЕЗ СВІТЛА?

Через зростання вартості електроенергії довелося змінити графік нічного вуличного освітлення, пояснює начальник Управління старостинських округів Олена Сендик. Тепер світло вмикатимуть ввечері та вранці, натомість пізно вночі – краще сидіти вдома. Крім того, графік періодично будуть змінювати в залежності від того, в які години село накриватиме темінь.

Люди також поскаржилися, що зранку на зупинці доводиться очікувати автобусу в суцільній темряві. «Змініть нам ліхтар!», – наполегливо попросили мешканці.

ЧИ ПОВЕРНУТЬ НАМ МАРШРУТКУ?

Ще два місяці тому до Обривок і Маслівки ходив і автобус, і маршрутка. Інтервал руху складав півтори години, що було доволі зручно для мешканців. Сьогодні ж, залишився лише один транспортний засіб, який заїжджає сюди кожні три години. «З Нової Каховки у нас в 13:30 автобус і в 17:00. Нашим студентам доводиться гуляти до п’яти вечора після занять», – скаржаться мешканці.

Активні громадяни озвучили пропозиції: або змінити графік, або продовжити дніпрянський маршрут. Людей запевнили, що адресують їхні побажання до КП «Автоцентр» та запросять керівника на наступну зустріч, де обговорять можливі варіанти виходу з незручної ситуації.

ЗАНЕДБАНІ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ЗАБЕРУТЬ?

Ігор Дикуха пояснює: наразі гостро стоїть питання наповнення бюджету громади, який у тому числі складається з податків на землю. А на сьогодні далеко не всі земельні власники та орендарі справно сплачують за майно. Часто-густо ділянки просто занедбані: не засіяні і поросли бур’яном. Тобто, використовуються не за призначенням.

Наразі у міськраді вирішують як боротися з недобросовісними господарями. Не виключений варіант, що землю можуть повернути у комунальну власність і віддати тому, хто буде за нею доглядати.

Подібні зустрічі з мешканцями планують проводити регулярно. Пропонується наступний формат роботи: актив населеного пункту збирає питання і пропозиції від місцевих, які потім озвучуються уповноваженими під час зустрічі і передаються на конкретні служби для реагування.

У міськраді поясняють: щодня надходять десятки, а то і сотні письмових звернень, але не завжди вдається оперативно зреагувати на кожне з них. Пряме спілкування надасть змогу швидко впоратися з проблемою.

Наступна зустріч відбудеться у Тополівці.