У Новій Каховці вшанували пам’ять загиблих за визволення України та території міста від нацистських загарбників

ДОРОГІ НОВОКАХОВЧАНИ!

2 листопада для Новокаховської ОТГ особливий день, який приніс нашим землякам визволення від німецьких загарбників.

77 років тому наприкінці вересня 1943 року радянські війська на 750-кілометровому фронті вийшли до Дніпра.

28 жовтня 1943 року війська 4-го Українського фронту вступили до Північної Таврії. Почалися тяжкі бої за визволення Лівобережжя Херсонщини. 2 листопада були звільнені Каховка, Мала Каховка, Нові Судаки, Ключове, Основа, Британи, Корсунка, Райське. В ході важких боїв тут полягли сотні захисників України – представників різних національностей.

Кожного року, вшановуючи цю дату, ми приходимо до святого місця для нашої громади – міського Парку Слави, до могил, в яких знайшли спокій останки визволителів Херсонщини – воїнів багатьох національностей, переважно молодих людей, які героїчно боронили українську землю від окупанта і звільнили її.

До цих могил ми приходимо, щоб згадати про ті буремні події, щоб звірити з подвигом мужніх героїв свої вчинки, свої думки. Вони дали нам можливість народитися, жити, мріяти, працювати на рідній українській землі. Ми не маємо права зрадити їх надії, їх сподівання, їх жертовність!

Як найсвятіші спогади зберігайте у своїй пам’яті розповіді свідків тих подій. Схиляйте голову і слухайте тишу, зупиняючись біля цих святих могил. Будьте гідними подвигу захисників України! Лише цінуючи їх відвагу і мужність, зрозуміємо ціну миру і злагоди. Лише тоді можемо сподіватися на мирне і щасливе життя у майбутньому. Світла пам’ять всім, хто поліг за Україну!

Міський голова Володимир КОВАЛЕНКО