У Новій Каховці вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Традиційно жалобні урочистості відбулись біля пам’ятної стели на перехресті вулиць Соборної і Букіна у Новій Каховці. Враховуючи карантинні обмеження, захід не був таким масовим, як у попередні роки.

Про це редакції Online НК розповіли у відділі культури і туризму Новокаховської громади Херсонщини.

Участь у покладанні квітів взяли міський голова Володимир Коваленко, його заступники, депутати міської ради, працівники відділу культури і туризму.

Один за одним підходили і мешканці міста – з дітьми. І малеча, затамувавши подих, покладала до пам’ятника квіти. Діти мовчки стояли, спостерігаючи за дорослими. А дорослі пригадували розповіді своїх рідних – бабусь та дідусів, яким пощастило пережити голодомор.

Пригадав таку розповідь своєї бабусі і міський голова Володимир Коваленко. Все своє життя вона згадувала ті страшні події, згортала в долоню крихти хліба, говорила про людей, які не пережили голод. І просила – цінуйте те, що маєте!

«Буде хліб – буде і до хліба», – казали наші пращури. Пам’ятайте їх мудрі слова, цінуйте те, що маєте, і будьте людяними. Якщо ваше життя – забезпечене і сите, то подбайте про тих, кому важко. І допоможіть…

Це буде найкращим проявом нашої пам’яті про страшні події голодоморів в Україні.