У Новій Каховці вшанували жертв війни

Сьогодні, 22 червня, в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, у Новій Каховці в Парку Слави пройшов мітинг-реквієм “Йшов солдат в ім’я життя!”.

Про це редакції Online НК повідомила прес-секретар міськвиконкому Ірина Дахновська.

В цей день вшанувати світлу пам’ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна, прийшли міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, перший заступник голови Херсонської обласної ради Єгор Устинов, голова Каховської районної державної адміністрації Наталія Стаднік, заступниця голови Каховської районної ради Людмила Васильєва, секретар Новокаховської міської ради Дмитро Васильєв, Метрополит Новокаховський та Генічеський Філарет, заступники міського голови, керівний апарат виконавчого комітету, старости сіл Новокаховської громади, представники ради ветеранів, небайдужі новокаховчани.

Ця сумна дата не залишає байдужим жодного українця, адже війна торкнулася своїм сумним крилом кожної родини, залишаючи по собі горе, смерть, сльози і вічну пам’ять тим, хто віддав життя за мир на рідній землі.

Міський голова Володимир Коваленко в своїй промові зазначив, що через більш ніж 80 років з початку Другої світової війни на території нинішньої України залишилось зовсім мало свідків тих страшних подій. “Ми розуміємо, що у війни немає правди, немає істини. Війна лишила по собі мільйони загиблих, сиріт, скалічених життів. 10 мільйонів загиблих, з них 6,5 мільйонів полягли на фронтах. Це майже неможливо собі уявити, але це і є та правда, яку ми маємо пам’ятати і нести цю пам’ять майбутнім поколінням”- зазначив Володимир Коваленко.

З промовою також виступив Митрополит Новокаховський та Генічеський Філарет

Учасник війни Олег Новакович поділився з присутніми спогадами про ті страшні часи.
Мітинг-реквієм проходив в святому місці Новокаховської громади – Парку Слави біля меморіального комплексу – місця, де зберігається і оживає пам’ять,місце зустрічі старшого і молодого покоління.

На території комплексу за ініціативи військово-історичного клубу “Пам’ять” та активної підтримки міського голови Володимира Коваленка здійснено п’ять ритуалів перепоховання радянських воїнів.

Цього року реквієм відбувався в оновленому завдяки меценатській діяльності Парку – депутати Херсонської обласної ради Едуард Репілевський та Данило Репілевський доклали всіх зусиль, щоб реконструкція Парку Слави була завершена до пам’ятної дати.

Пам’ять всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання.

До Вічного вогню було покладено квіти.

Після мітингу-реквієму в Парку Слави в селі Райському відбулося урочисте перепоховання останків п’яти воїнів, які полягли в боях за Херсонщину в роки Другої світової війни.