У Новій Каховці взялись за вирішення подальшої долі монументу «Слава праці»

Про подальшу долю монументу «Слава праці» говорили на засіданні робочої групи виконкому Новокаховської територіальної громади Херсонщини з виконання Закону України про декомунізацію. Групу очолює секретар міської ради Дмитро Васильєв.

Про це редакції Оnline НК повідомили у відділі організаційному та комп’ютеризації виконкому громади.

Монумент розташований на розі головних вулиць міста – вулиці Першотравневої і проспекту Перемоги. Як повідомив Дмитро Васильєв, днями до всіх постійних комісій надійшли звернення щодо подальшої долі монументу. Депутати обговорили це питання і надали рекомендації. Постійна комісія з питань розвитку комунальної інфраструктури та містобудування рекомендувала зробити демонтаж монументу. А постійна мандатна комісія – встановити балансоутримувача.

Член робочої групи Анатолій Подофа на засіданні поцікавився, що з цього приводу думає головний архітектор міста Максим Боровинський? І нагадав: це питання розглядалося ще п’ять років тому. Проводили обговорення, збирали пропозиції. Підтвердив: першобудівники, будівельники, працівники НКЕМЗ проти знесення монументу. Його було встановлено у 1967 році силами і засобами підприємства НКЕМЗ. В Новій Каховці і нині живуть люди, які пам’ятають ці події і були до них причетні.

Знесення споруди неприйнятне і з точки зору витрат. Адже п’єдестал монументу, як з’ясували спеціалісти ще у 2016 році, це 24 куби бетону глибиною 2,5 метри. І підтвердили: прибрати таку міцну конструкцію непросто і недешево.

Анатолій Подофа запропонував реконструювати монумент і пригадати варіанти, які були запропоновані у 2016 році.

Робоча група підтримала пропозицію. Дмитро Васильєв підсумував обговорення: монумент потрібно реконструювати, варто переглянути пропозиції, які надавалися раніше. І доручити вивчення цього питання Управлінню архітектури, а через місяць головний архітектор Максим Боровинський має озвучити результати.

Нагадаємо, у червні 2015 року було створено робочу групу по виконанню Закону України з декомунізації, яка спочатку прийняла рішення про демонтаж монументу. Але спеціалісти з’ясували: висота монументу 18 м, вага – 14 тонн. Бетонний фундамент – 24 куби, заглиблений на 2,5 метри. Тому вирішили не зносити його, а реконструювати.

У березні 2016 року у Новій Каховці почалося обговорення подальшої долі монументу «Слава праці!». У травні 2016 року тодішній головний архітектор міста Микола Плюйко розповів: управлінням розроблено кілька варіантів зміни зовнішнього вигляду монументу з урахуванням мінімальних витрат міського бюджету. Новокаховчан закликали розглянути варіанти і надати свої пропозиції щодо подальшої долі монументу. Але мешканці громади особливої активності не виявили.

Тоді керівництво міста пішло іншим шляхом: запропонували новокаховчанам надати свої обгрунтовані пропозиції з реконструкції існуючого монументу. Термін їх розгляду продовжували кілька разів. Пропозиції приймали з березня 2016 по січень 2017 року. Але знову – вибір був невеликий. Можливо монументу пощастить цього разу. Долучайтеся до обговорення, надавайте свої ескізи та пропозиції!

Сьогодні хочемо вам нагадати, як виглядає монумент, і пропозиції, які були надані управлінням архітектури з урахуванням мінімальних витрат міського бюджету.

Перше фото – існуючий монумент. Наступні – це пропозиції з його реконструкції. Можливо ви маєте власний варіант? Не зволікайте, надайте пропозицію до Управління містобудування та архітектури! Монумент, створений першими поколіннями новокаховчан, має всі шанси продовжити своє життя і прикрасити Нову Каховку. Тим більше, що життя підтверджує: успіх має той, хто працює! Тому “Слава праці” – актуально в будь-які часи!