У Новій Каховці за кошти природоохоронного фонду придбали 1776 одиниць молодих зелених насаджень

Заходи із озеленення населених пунктів Новокаховської міської ОТГ Херсонщини були проведені навесні поточного року, коли за рахунок коштів міського природоохоронного фонду (100,0 тис. грн.) придбали 1776 од. молодих зелених насаджень.

Про це Online НК повідомив начальник міської екологічної інспекції Олександр Лимарь.

Постачальники посадкового матеріалу – Біосферний заповідник «Асканія-Нова» та ДП «Каховське лісове господарство». Частина саджанців вирощена власними силами комунального підприємства «НК Екосервіс». До заходів з озеленення була залучена молодь навчальних закладів міста та представники громадських організацій.

Висаджували молоді насадження в місцях загального користування (територія парку, сквери, міські газони проїжджих вулиць), догляд за якими здійснює комунальне підприємство «Екосервіс» висаджено 1063 одиниці (302-дерев, 761-кущів), а саме:

  • на території міського парку від Палацу культури до Літнього кінотеатру та пам’ятника Т.Г. Шевченку- 803 од насаджень;
  • в парку Слави-51 од;
  • в сквері Афганців-21 од;
  • по вул. Горького – 70 од;
  • по вул. Новоселівська – 56 од;
  • по вул. Довженко- 19 од;
  • по пр. Дніпровський висаджено 43 молодих дерева.

713 насаджень (611 дерев і 102 кущів) були передані для озеленення власних та прилеглих територій з послідуючою відповідальністю за їх доглядом і поливом в бюджетні та комунальні заклади міста, ОСББ та ЖСК та для висаджування на території населених пунктів Дніпрянського, Райського, Веселівського та Козацького старостинських округів.

Всього висаджено 21 вид насаджень ( 11- дерева, 10- кущі) декоративних порід. В порівнянні з попереднім роком в поточному році кількість створених молодих насаджень зросла на 20%.

На жаль, зафіксовано непоодинокі випадки крадіжок та нищення висаджених саджанців (територія міського парку, вул. Довженко, район школи № 8). Кілька днів тому вкрадені дві декоративні вишні по вулиці Горького.

Закликаємо мешканців до бережливого ставлення до висаджених молодих насаджень. Давайте цінувати працю людей, які озеленяють Нову Каховку. Тільки зусиллями всієї громади можна зробити наше місто зеленим, квітучим, привабливим для проживання та відпочинку.