У Новокаховській ЦМЛ забезпечення киснем хворих на COVID-19 відбувається у ручному режимі

Сьогодні, 25 жовтня, перший заступник міського голови Олег Тарабака та Генеральний директор КНП “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” Наталія Гончарова повідомили про критичну ситуацію із захворюваність на COVID-19.

Про це редакцію Online НК поінформувала прес-секретар Новокаховського міськвиконкому Ірина Дахновська.

Як повідомив Олег Тарабака, на ранок 25 жовтня в лікарні знаходиться 183 хворих на COVID-19. Відділення розраховане на 170 ліжок, додатково доставили ще 15. На домашньому лікуванні з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває ще 61 особа.

Ситуація з киснем вкрай критична. Забезпечення лікарні киснем відбувається практично в ручному режимі: договори на постачання укладені, однак постачальники просто фізично не встигають виробляти та відвантажувати необхідну для забезпечення потреб лікарень Херсонщини кількість кисню.

“Велика подяка заступнику голови Херсонської ОДА Миколі Якименку у сприянні вирішенню проблем з постачанням кисню та заступнику Херсонського міського голови Роману Головні – завдяки його зусиллям та допомозі Новокаховська лікарня отримує кисень з Херсону” – зауважив перший заступник міського голови.

Порівняно з минулорічною хвилею пандемії, цього року перебіг хвороби у пацієнтів протікає набагато тяжче. Майже всі хворі постійно потребують кисня. Лікарі та медичний персонал працюють на межі своїх сил. І одне з основних завдань на сьогодні – зберегти здоров’я медиків, адже лікувати скоро практично буде нікому.

Також Олег Тарабака зазначив: статистика вказує на те, що провакциновані люди теж іноді хворіють, але хвороба протікає у набагато легшій формі, або навіть, безсимптомно. Тому необхідність вакцинації, задля збереження власного здоров’я та життя очевидна.

За останніми даними в центрі вакцинації зробили щеплення 27919 осіб, з них 16784 – першою дозою вакцини та 11135 пройшли повний курс. Показник дуже низький. За інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка у наявності зараз є три види вакцини: CoronaVac, AstraZeneca та Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech.

Як повідомила Генеральний директор КНП “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” Наталія Гончарова, найближчим часом планується розширити відділення, де перебувають хворі на коронавірус ще на 40 ліжок, але для цього необхідно підвести кисень до кожного з них. “Ситуація ускладнена тяжкістю протікання хвороби: зі 183 хворих 135 людей хворі на COVID-19, 48 – вірусна пневмонія. 135 осіб є киснево залежними і постійно потребують відповідної терапії. 122 особи у вкрай тяжкому стані (сатурація 30-50). При цьому, з усіх, хто перебуває на стаціонарному лікуванні у ковідному відділенні, лише 9 осіб пройшли вакцинацію, і перебіг їх хвороби набагато легший в порівнянні з іншими пацієнтами” – розповіла Наталія Гончарова.
Також вона повідомила, що всі препарати та розхідні матеріали (шприци, крапельниці тощо), згідно протокольного лікування, є безкоштовними. Однак ліки, які не входять в цей перелік, за бажанням пацієнтів, можливо придбати тільки власним коштом. Така ж ситуація і з препаратами для лікування хронічних захворювань, які часто загострюються на фоні COVID-19.

“Люди, вакцинуйтеся! Зараз це життєва необхідність!” – підсумувала Наталія Гончарова.