У Новокаховській громаді темпи вакцинації проти COVID-19 не відповідають вимогам часу

Станом на 27 жовтня у Новокаховській громаді щеплення проти COVID-19 зробили більше 28 тис осіб, з них майже 11,5 тис. пройшли повний курс вакцинації. Показник дуже низький та не відповідає вимогам часу.

Так вважає Генеральний директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нова Каховка” Олена Ходорковська, повідомляє Online НК.

Вона зазначила, що наразі епідемічна ситуація в громаді дуже напружена. Лікарня переповнена хворими на коронавірус та пневмонію. На амбулаторному лікуванні з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває до 100 осіб. Порівняно з минулорічною хвилею пандемії, цього року перебіг хвороби у пацієнтів протікає набагато тяжче. Майже всі хворі постійно потребують кисня. Лікарі та медичний персонал працюють на межі своїх сил. І одне з основних завдань на сьогодні – зберегти здоров’я медиків, адже лікувати скоро практично буде нікому.

Також Олена Ходорковська впевнена, що єдиним способом захисту від пандемії є вакцинація і особливо для людей пенсійного та похилого віку. Вакцини захищають від важкого перебігу, госпіталізації та смерті від COVID-19. Втім слід пам’ятати, що найкращий захист вибудовується через 14 днів після отримання 2-ї дози вакцини.

Наразі в Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка у наявності є три види вакцини: CoronaVac, AstraZeneca та Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech.

За вчорашній день у медичних закладах “первинки” щеплення отримали майже 500 жителів Новокаховської громади. Але добова кількість щеплень має бути в 2-3 рази більшою.

Принагідно нагадуємо, що центр вакцинації знаходиться на другому поверсі поліклініки, працює всі дні, включаючи вихідні (субота – неділя – з 10:00 до 17:00). Крім того, якщо на будь-якому підприємстві є 15 і більше бажаючих провакцинуватися, для зручності організовується виїзд мобільної бригади.

Пропонуємо увазі читачів переглянути відеоопитування, яке кореспонденти “Радіо НК” декілька днів потому зробили на вулицях Нової Каховки та намагались почути всі “за” і “проти” вакцинації.

Вірус COVID-19 постійно мутує, тому лише своєчасно провакцинувавшись, кожен із нас може уберегти себе та близьких від нової хвилі інфекції.

Не ризикуйте здоров’ям своїм та своїх близьких.

Щоб захистити себе та інших від інфікування необхідно:

  • використовувати захисні маски,
  • користуватися антисептиками,
  • мити руки,
  • тримати дистанцію.