У Новокаховській громаді вивчали культурну спадщину мешканців Дніпрян

У Новій Каховці, що на Херсонщині, фахівці міського Палацу культури продовжують збирання матеріалів щодо нематеріальної культурної спадщини у населених пунктах територіальної громади.

Про це редакції Online НК повідомила керівник відділу культури і туризму територіальної громади Наталія Зарудна.

У Дніпрянському Будинку культури (директор Світлана Тішина) нещодавно  відбулася чергова зустріч з майстрами. Селище Дніпряни має давню історію, адже засноване у 1791 році. Первісна назва поселення – Британи, походить від перших поселенців – запорізьких козаків.

Найрізноманітніші експонати, виготовлені в різних жанрах продемонстрували майстри смт Дніпряни: алмазна вишивка, грошові дерева з монет (Антоніна Наливайко) художня ліпка-барельєф, скульптури (Надія Посохова), картини (Віталій Посохов, Дмитро Корякін), сувеніри (Антоніна Старцева), саморобні іграшки (Олена Поповець).

Розпочалася зустріч зі знайомства з творчістю Антоніни Наливайко – талановитої майстрині алмазної вишивки. Ця вишивка стразами нагадує давню техніку мозаїки, тільки для виготовлення картини використовуються не натуральне каміння, а штучні стрази. Процес викладення алмазних картин займає близько 2 місяців. Спочатку картина малюється олівцем а потім поетапно викладаються деталі і виходить єдиний цілісний образ.

Окремо слід розповісти про творчість Надії Посохової, майстра з виготовлення скульптур та ліпки-барельєф. Створені нею образи неймовірно реалістичні, мов живі. Ці дивовижні витвори мистецтва прикрашають будівлі у м. Сочі, де майстриня проживала багато років, а тепер їх можна побачити і в Дніпрянах. Також Надія, разом зі Світланою Тішиною, художнім розписом розмалювали паркан біля Дніпрянського Будинку культури.

На зустрічі були також колекціонери старовинних реліквій. Антоніна Старцева, майстриня, яка виготовляє неповторні сувеніри з пластику, зберігає старовинні вишивки, що перейшли їй у спадок від матері та бабусі, а також вишивки своїх односельчан. Деяким таким реліквіям вже близько ста років.

Зустріч показала, що в Дніпрянах проживають неймовірно талановиті та обдаровані люди, справжні прихильники своєї справи, які готові і в подальшому радувати новими шедеврами, а народне мистецтво рідного краю продовжує жити, розвиватись та надійно зберігається впродовж поколінь.