У Новокаховській МТГ за 2021 рік легалізовано працю 172 найманих робітників

У Новокаховській міський територіальній громаді за підсумками 63 обстежень, що впродовж року проводила міська робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, легалізовано працю 172 найманих робітників.

Про це Online НК повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення територіальної громади.

Підсумки роботи міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення підвели на черговому засіданні комісії під головуванням заступника міського голови Володимира Арнаута.

На порядок денний було винесено ряд питань стосовно основних напрямків роботи комісії щодо проведення обстежень та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в процесі зустрічей з підприємцями у питанні оформлення трудових відносин, дотримання соціальних гарантій в оплаті праці, своєчасної і в повному обсязі сплати податків, а також відповідальності за порушення законодавства про працю.

За поточний рік проведено:

  • 63 комісійних обстежження об’єктів підприємницької діяльност іна території громади;
  • інформаційно-роз’яснювальну роботу з 909 суб’єктами господарювання;
  • виявлено 184 неоформлених найманих працівника;
  • кількість найманих осіб праця яких була легалізовано – 172;
  • сума додаткових надходжень до бюджету в результаті виявлення неоформленої найманої праці складає 1 млн. 298,1 тис. грн.

Матеріали рейдових обстежень, де вбачаються ознаки неоформлених трудових відносин, відсутності документів щодо державної реєстрації як суб’єкта господарювання та інших порушень законодавства про працю будуть направлені у правоохоронні та контролюючі органи для вжиття відповідних до законодавства заходів реагування.

В процесі рейдових обстежень й надалі проводитиметься інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців щодо необхідності дотримання вимог законодавства про працю.