У Новокаховській ОТГ дбають про соціальну реабілітацю людей з інвалідністю

У Новокаховській ОТГ питання поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту осіб з інвалідністю є складовою частиною міської Програми реалізації соціальної політики на 2020-2022 роки.

Як повідомила редакції Online НК керівник Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новокаховської громади Херсонщини Людмила Логвінова, сьогодні на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває майже 3 тис. осіб з інвалідністю, з них 274 дитини з інвалідністю.

Управління постійно оновлює та доповнює дані централізованого банку даних з проблем інвалідності щодо осіб, які потребують забезпечення технічними й іншими засобами реабілітації, спеціальним автотранспортом, санаторно-курортним лікуванням, виробами медичного призначення.

З початку року видано 890 направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, створено та зареєстровано 105 договорів щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Підготовлені документи та направлено 14 дітей з інвалідністю, які потребували реабілітаційних заходів до центру реабілітації дітей з інвалідністю, для отримання реабілітаційних послуг, 16 дітей з інвалідністю направлено до реабілітаційних установ за принципом «гроші ходять за людиною».

Призначено та виплачено матеріальну допомогу 14 особам з інвалідністю.

Оздоровлено за направленнями на санаторно-курортне лікування 2 особи з інвалідністю внаслідок війни, 11 осіб з інвалідністю загального захворювання та 2 спинально – хворого громадянина.

Відповідно до діючого законодавства України компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування з початку року призначено та виплачено 11 особам з інвалідністю внаслідок війни, 7 особам з інвалідністю.

Двічі на рік грошову компенсацію на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів отримують 16 осіб з інвалідністю та на транспортні витрати 13 осіб з інвалідністю.

Щоквартально в місті працює ортопедична бригада.

Протягом 2020 року особи з інвалідністю отримали :

  • ортопедичне взуття та інші ортопедичні вироби – 632 од.;
  • коляски, інші засоби реабілітації – 111 од.;
  • компенсацію за самостійно придбаний засіб для спілкування призначено та виплачено 2 особам з інвалідністю.

За рахунок коштів міського бюджету інвалідам по зору І та ІІ груп, інвалідам на візках надаються пільги на житлово-комунальні послуги у межах середніх норм споживання 74 особам з інвалідністю на візках, 36 особам з інвалідністю по зору І групи в розмірі 50% та 33 особам з інвалідністю по зору ІІ групи в розмірі 40%.

Працівниками управління постійно ведеться робота по обстеженню соціально-побутових умов проживання людей з інвалідністю.