У Новокаховській ОТГ фермерське господарство вирощує раній сорт лохини

Особисте підсобне господарство «Павлівські», що в селі Веселе Новокаховської ОТГ, відоме далеко за межами Херсонщини. На 18 га землі тут вирощують виноград, суницю садову, ожину, малину, лохину як у відкритому, так і в закритому ґрунті.

Рання лохина в області достигає тоді, як у супермаркетах продається чилійська та грузинська. Але є потреба вирощувати ягоду ще раніше. І для цього необхідні тунелі з накриттям поліетиленовою плівкою, написав в колонці на AgroTimes керівник господарства Михайло Павлівський.

Лохину почали вирощувати на 1 га чотири роки тому і зараз планують накривати плантації тунелями.

«Оскільки наше господарство розміщене на Півдні, ми виходимо на ринок зі своєю лохиною одними з перших, – розповів Михайло Павлівський. – Цього року почали збирати врожай 15-го червня. Ми висаджували дворічки, тож перші ягоди мали вже минулого року. Тоді середня ціна на нашу лохину становила 280 грн/кг, цього року – трохи більше 300 грн/кг. Площа в нас невелика, ягоди дозрівали дружно, тож за три заходи ми все зібрали».

Лохина у Павлівських дозріває тоді, коли супермаркети можуть запропонувати покупцям ягоди з Чилі або Грузії.

«Але ж ми свою продукцію не фумігуємо, ми збираємо, охолоджуємо – і через 8 годин ягоди вже в Києві», – наголосив фермер.

Михайло Павлівський бачить комерційну доцільність отримувати ягоди ще раніше. Для цього господарству і потрібні тунелі.

«Так, закритий ґрунт потребує інвестицій. Ми вкладаємо до 100 тис. доларів на гектар, щоб накрити посадки тунелями. Але вважаю, що справа того варта», – підкреслив фермер.

Крім того, захищений ґрунт дозволяє уникнути форс-мажорів: граду, шквального вітру, злив. Ягоди в таких тунелях не печуться, мають гарний товарний вигляд.