У Новокаховській ОТГ опалювальний сезон планують розпочати 1 листопада

Міська влада Нової Каховки планує розпочати опалювальний сезон на території громади з 1 листопада. 

Про це розповів заступник міського голови Леонід Чурсинов підчас інтерв’ю журналістам місцевої радіоорганізації, повідомляє Online НК.

Ось що кореспонденти почули від нього:

– Початок опалювального сезону планується з 1 листопада. Враховано і температурні показники, які є сьогодні. А також те, що з 23 жовтня навчальні заклади йдуть на канікули і вийдуть навчатися саме 1 листопада. Тому прийнято рішення та проведено відповідну роботу з постачальниками тепла.

Окремо стоїть питання забезпечення теплом наших закладів охорони здоров’я. Якщо наступного тижня будуть погіршуватися погодні умови, то в нас є можливість увімкнути тепло на два лікарняних корпуси – там є індивідуальні котельні, які можуть забезпечити теплом пацієнтів. Але це рішення буде прийматися окремо, з урахуванням погодних умов. Технічно і матеріально постачальники готові до постачання тепла споживачам.

Складнішою є ситуація з нашими індивідуальними котельнями, які працюють на газі. На жаль, тільки на початку цього тижня відбулися селекторні наради, які визначили фіксовану ціну на газ для бюджетних організацій – згідно Меморандуму, укладеного між Кабміном та Асоціацією міст України. Ціна встановлена на рівні 16 грн. 55 коп., з урахуванням ПДВ. Відповідно, така ціна сьогодні визначена в проєктах договорів, які нині вже мають можливість укладати наші бюджетні організації.

На території громади – 23 заклади, які мають індивідуальні котельні. І початок опалювального сезону залежить від дати укладеної угоди з компанією «Нафтогаз Трейдинг» Україна, яка, згідно рішення Кабінету Міністрів, буде постачати природний газ бюджетним організаціям.

Протягом двох останніх днів ми оперативно провели роботу, і вже 21 жовтня наші бюджетні організації – відділ освіти і дві школи – ЗОШ №6 і Маслівська – підготували пакети документів і направили на розгляд постачальника газу. Відповідні документи вже надав і відділ культури. На сьогодні (22 жовтня – редак.) ми чекаємо, що документи і проєкти договорів направлять КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» – у них шість об’єктів, відділ освіти – 9 об’єктів, відділ культури – 4 об’єкти, старостинські округи – 3 об’єкти, де адмінбудівлі опалюються за рахунок котелень, що працюють на природному газі. І один об’єкт – в КНП «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка». Тому ми чекаємо, що буде можливість укласти відповідні угоди до кінця цього тижня. І тоді з 1 листопада ми зможемо почати опалювальний сезон.

Але, враховуючи, що на селекторі прозвучало: газопостачальній компанії потрібно буде укласти 12,5 тисяч угод по всій Україні, то це буде зробити досить важко. Однак ми маємо надію, що будемо в числі перших, хто надав відповідні пакети документів для того, щоб отримати підписані договори. І це дасть можливість розпочати опалювальний сезон.

Наші котельні технічно готові до початку опалювального сезону. Ми маємо надію, що ми його проведемо впевнено.

В багатьох постачальників газу для населення висока ціна, а вона ринкова. Тому залишаються пропозиції НАК «Нафтогаз України» щодо ціни, яка зафіксована – 7 грн. 96 коп. Тож є можливість укласти угоди на цих умовах, які задовольнять споживачів. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт компанії, де роз’яснено, як перейти на цей тариф.