У Новокаховській ОТГ провели заходи в рамках Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»

На території Новокаховської громади впродовж вересня-жовтня поточного року був проведений профілактичний захід «Урок», спрямований на попередження та усунення причин і умов, що спричиняють дитячу бездоглядність, та соціальний захист виявлених дітей.

Про це редакції Online НК повідомили у службі у справах дітей Новокаховської ОТГ, що на Херсонщині.

Відповідно до статті 53 Конституції України та Закону України «Про повну загальну середню освіту», з метою реалізації статті 19 Закону України «Про охорону дитинства» щодо гарантованого права дітей на освіту, на виконання розпорядження міського голови від 28 серпня 2020 року № 238-р «Про організацію проведення у 2020 році Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» на території Новокаховської міської об’єднаної територіальної громади», метою заходу було:

  • надання дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону;
  • виявлення дітей шкільного віку, неохоплених навчанням на початок навчального року.

В рамках Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» проведено благодійні акції щодо надання адресної допомоги в підготовці до осінньо-зимового сезону дітям пільгової категорії, дітям з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та дітям з числа внутрішньо-переміщених осіб. Півтори тисячі дітей цих дітей отримали канцелярські набори. Не оминули увагою кожного першокласника!

Під час здійснення заходу перевірені умови проживання 64 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Для 23 родин надано гуманітарну допомогу у вигляді осіннього та зимового одягу, як для дітей, так і для дорослих членів родини.

З метою повернення дітей до закладів освіти працівниками службами у справах дітей, відділу ювенальної превенції Новокаховського відділу поліції, педагогічними працівниками закладів освіти проведено профілактичну роботу з дітьми та їх батьками. Станом на 15 вересня 2020 на території Новокаховської міської об’єднаної територіальної громади виявлено 8 дітей, які з різних причин не були охоплені навчанням, 7 з них протягом жовтня були організовані, одна дитина, випускник Таврійського навчально-реабілітаційного центру, за медичними показниками навчання не продовжила. За невиконання батьківських обов’язків відносно однієї матері складено адміністративний протокол за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З метою організації навчання дітей з особливими потребами протягом вересня-жовтня поточного року на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради розглянуто за заявами батьків 17 питань щодо влаштування на цілодобове перебування дітей у пансіоні закладу. На підставі рекомендацій комісії з питань захисту прав дитини прийнято 17 відповідних рішень виконавчого комітету Новокаховської міської ради.

Станом на 23 жовтня 2020 року підведено підсумки профілактичного заходу «Урок», проте робота щодо охоплення всіх дітей навчанням, як цього вимагає чинне законодавство, триватиме протягом усього навчального року.

Служба у справах дітей інформує, що ухилення батьків або осіб, що їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх, згідно із статтею 184 Кодексу України про адміністративні порушення, тягне за собою відповідне покарання. Тому, згідно із законом, батьки не можуть розглядати виховання дітей як справу, якою вони можуть займатися або не займатися. Це громадянський і державний обов’язок, за який батьки несуть відповідальність.

Шановні громадяни! Всім, кому стане відомо про дітей, які не навчаються, просимо інформувати службу у справах дітей за тел. 4-51-39, 4-25-76 та по е-mail: deti_ssd@kahovka.net