У селищі Райське перейменували вулицю Черняка на Березову

На тринадцятій позачерговій сесії Новокаховської міської ради, яка відбулась 25 серпня, депутати ухвалили рішення «Про перейменування вулиць у Новокаховській територіальній громаді».

Про це редакції Online НК повідомив керівник організаційного відділу міської ради Роман Пашкевич.

Цим рішенням перейменовано вулицю в селищі Райське з вулиці Черняка на вулицю Березову.

До цього вулиця носила ім’я Тимофія Черняка, командира Новгород-Сіверської бригади 44-щї стрілецької дивізії Української Червоної Армії, яка брала участь у 1919 році у війні проти Української Народної Республіки, під час якої він і загинув.

Прізвище Тимофія Черняка є у списку осіб Українського інституту національної пам’яті, які підпадають під Закон України про декомунізацію.

Тож відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 559 «Про містобудівний кадастр», наказу Міністерства юстиції України від 6 липня 2012р. №1014/5 «Про словники Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», протоколу засідання робочої групи по виконанню Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 26.07.2021 року, керуючись пунктом 41 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада змінила назву цієї вулиці.

Нова назва вулиці була погоджена з її мешканцями.