У Новокаховській ОТГ за поточний рік виявили порушень при виплаті соціальних допомог та компенсацій на суму близько 1,8 млн грн

За 2021 рік виявлено у 599 отримувачів державної соціальної допомоги та компенсацій неправомірно нарахованих та виплачених коштів на суму 1 млн. 780 тис. 599 грн., з яких 499 громадян вже повернули на рахунок управління кошти в сумі 1 млн. 90 тис. 316 грн.

Про це редакції Оnline НК повідомили в управлінні праці та соціального захисту територіальної громади.

Крім того виявлено порушень по житловим субсидіям у 38 отримувачів, на суму 154 тис. 294 грн. Повернуто на рахунок управління 49 тис. 879 грн. 23 отримувачами допомоги.
Звертаємо увагу, що кожен громадянин несе відповідальність за подані відомості при зверненні за допомогою чи субсидією.

Інспекторами управління праці та соціального захисту населення постійно проводиться перевірка достовірності та повноти інформації про доходи і майновий стан осіб, які звертаються за державною соціальною допомогою, компенсацією, житловою субсидією. За результатом якої складається акт, і в разі виявлення порушення вживаються заходи направлені на усунення порушення, а в результаті встановлення факту надміру нарахованої суми грошової допомоги, такі кошти підлягають поверненню:

– самостійно отримувачем на рахунок управління;
– за згодою отримувача допомоги у повному обсязі за рахунок наступних виплат допомоги;
– за рішенням управління за рахунок сум наступних виплат допомоги в розмірі, що не перевищує 20% щомісячної суми призначеної допомоги.

У разі відмови добровільного повернення, такі кошти стягуються в судовому порядку. Постійно проводиться робота з обстеження матеріально-побутових умов проживання осіб, які звертаються за державною соціальною допомогою та субсидією. Це безпосередньо відвідування заявників за адресом проживання.

Станом на 1 жовтня 2021 р. інспекторами управління здійснено вихід за адресом проживання 543 громадян. Проведено близько 3000 вибіркових перевірок особових справ отримувачів допомог, щодо правильності призначення, достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан.

Для перевірки достовірності поданих даних, отриманих від осіб, які звернулись за державною соціальною допомогою, житловою субсидією підготовлено та направлено понад 4000 запитів. Виявлено неповну, або недостовірну інформацію про доходи та майновий стан отримувачів допомог з початку року у 32 випадках.

Крім того, якщо в період отримання державної соціальної допомоги, житлової субсидії відбулись будь-які зміни, які можуть вплинути на право отримання та визначення розміру допомоги, необхідно в найкоротший термін звернутись до управління для отримання консультації, або надати письмову заяву.