У Новокаховській ОТГ відбудеться обговорення пропозиції щодо ліквідації дитячого садочка у селищі Райське

20 липня 2021 року о 9.00 у приміщенні Райського будинку культури проводитиметься громадське обговорення проекту рішення Новокаховської міської ради щодо «Припинення юридичної особи Райський заклад дошкільної освіти ясла-садок загального типу № 9 «Калинка».

Про це Online НК повідомили у Райському старостинському окрузі Новокаховської ОТГ Херсонщини.

З метою запобіганню спекуляцій та різноманітних інсинуацій з цього приводу наводимо повний текст інформаційного повідомлення, який редакції надали у Райському старостаті:

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення
«Про припинення юридичної особи Райський заклад дошкільної освіти ясла-садок загального типу № 9 «Калинка» Новокаховської міської ради шляхом ліквідації», що виноситиметься на розгляд сесії Новокаховської міської ради

1. Найменування організатора громадського обговорення – Райський старостинський округ міської ради.

2. Ініціатор громадського обговорення – робоча група з питань проведення оптимізації мережі закладів освіти Новокаховської міської ради.

3. Мета: реалізація права мешканців громади на вільний доступ до інформації, забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності Новокаховської міської ради з питань функціонування закладів освіти Новокаховської міської ради, інформування громадськості про ініціативи та пропозиції щодо припинення юридичної особи Райський заклад дошкільної освіти ясла-садок загального типу №19 «Калинка» шляхом її ліквідації та обговорення відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд сесії Новокаховської міської ради.

Забезпечення рівного доступу до якісної освіти є одним із пріоритетних напрямів реалізації державної освітньої політики. Основними завданнями розвитку системи освіти Новокаховської громади є охоплення навчанням і вихованням дітей, забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, економічних і соціальних гарантій для професійної самореалізації педагогічних працівників, розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти.

Питання оптимізації залишається актуальним для галузі освіти протягом останніх років. Щорічний аналіз мережі освітніх закладів змушує шукати раціональні форми функціонування та розвитку як загальної середньої, так і дошкільної освіти для задоволення освітніх потреб населення.

Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник.

Мережа закладів освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Райський заклад дошкільної освіти має проєктну потужність на 105 осіб. У будівлі закладу сьогодні функціонує лише одна група, в якій по списку 22 дитини. Але моніторинг відвідування вихованцями садочку показав, що в середньому садочок відвідує 11 осіб і менше. Штат працівників дошкільного закладу освіти становить 13 осіб. Аналіз народжуваності по селу за останні роки невтішний. З кожним роком кількість дітей, зарахованих до садочку, буде зменшуватись, а тих, хто відвідує садочок реально, буде ще значно менше.

Вартість утримання однієї дитини у Райському закладі дошкільної освіти становить 68 тис. 489,83 грн., що значно перевищує середню вартість дітодня по місту (47 тис. 646,5 грн), у я/с №17 «Ромашка» – 49 тис. 399,65 грн., у я/с №18 «Івонька» – 42 тис. 477,85грн., які розташовані поруч з с.Райське.

Виходячи з перелічених демографічних, соціальних, економічних проблем, ми бачимо єдиний вихід – ліквідація комунального закладу Райський заклад дошкільної освіти ясла-садок загального типу №19 «Калинка» Новокаховської міської ради.

Дітей Райського ясел-садка Новокаховська міська рада забезпечить дошкільною освітою у Тополівському я/с №17 «Ромашка», у я/с №18 «Івонька» або в іншому закладі дошкільної освіти за бажанням батьків. Підвезення до яких буде організовано шкільним автобусом на безоплатній основі.

Вирішення питання можливого вивільнення працівників передбачається шляхом вжиття заходів щодо їх працевлаштування в інших закладах освіти Новокаховської міської ради.
Таким чином, реорганізація ЗДО призведе до економії бюджетних коштів в обсязі близько 375 тис. 180 гривень.

Зменшиться навантаження на бюджет, а за рахунок економії витрат на утримання інфраструктури освітньої галузі створиться можливість зміцнення навчально-матеріальної бази закладів освіти, а також реалізації проєктів, що стосуються різних соціальних груп населення громади. Проведення ліквідації дасть можливість забезпечити проведення заходів із забезпечення пожежної безпеки у закладах дошкільної освіти, модернізації та ремонтів дошкільних груп, поновити оргтехніку та багато іншого із нагальних потреб закладів дошкільної освіти.

4. Строк, місце, час проведення громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників – громадське обговорення відбудеться 20 липня 2021 року о 9.00 год. у приміщені Райського будинку культури, за адресою: с. Райське, вул. Сонячна,5.

5. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) — відділ освіти Новокаховської міської ради, вул. Історична, 5 м. Нова Каховка, Херсонська область, 74900, тел.,(05549)4-22-04, E-mail: miskvo.novakahovka@ukr.net. до 20 липня 2021 року.

6. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, до початку громадських обговорень з дати опублікування повідомлення про його проведення. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються.

7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Хоменко Сергій Вікторович, заступник міського голови; Дикуха Ігор Михайлович, староста Райського старостинського округу; Микитенко Лілія Анатоліївна, начальник відділу освіти Новокаховської міської ради.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні проєкту рішення «Про припинення юридичної особи Райський заклад дошкільної освіти ясла-садок загального типу № 9 «Калинка» Новокаховської міської ради шляхом ліквідації», що виноситиметься на розгляд сесії Новокаховської міської ради.