У Новокаховській єпархії святкування Дня Незалежності розпочалося зі спільної молитви

Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни!

Митрополит Новокаховський і Генічеський Філарет звершив у Андріївському кафедральному соборі Нової Каховки молебний спів з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. Владиці співслужили клірики міста. Були піднесені посилені молитви про Богом бережену Державу нашу Україну, владу і військо її.

Вірні дякували Богові за Його милості до нашого народу та просили про благословення на наступні роки. Лунала молитва про позбавлення від нашестя іноплемінників та міжусобної брані, про мир і спокій Святої Церкви, про викорінення злоби і ненависті із сердець людей та перемогу добра. Присутні пом’янули спочилих захисників України та всіх, хто уже відійшов до Господа, за життя зробивши внесок у розбудову нашої країни.

За богослужінням був прочитаний уривок із послання до Римлян святого апостола Павла, де, зокрема, сказано: “Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!” (Рим. 12.21), та Євангелія від Луки, де Христос звертається до Своїх послідовників такими словами: “Будьте … милосердні, як і Отець ваш милосердний!” (Лк. 6.36).

По завершенні богослужіння було виголошене многоліття Богом береженій країні нашій, її владі і війську.

Потім митрополит Філарет звернувся до присутніх із проповіддю. Архіпастир наголосив, що оцінки земного виміру минулих 30 років нашої історії та створення планів на перспективу – справа політиків та економістів. Церква ж – Тіло Христове – об’єднує тих, хто бажає спасіння, тому ми маємо розглянути духовну складову незалежності. Владика нагадав слова Христа: “Пізнаєте істину, і істина визволить вас … Кожен, хто гріх чинить – раб гріха” (Ін. 8.32,34). Саме тому, за словами митрополита Філарета, кожен християнин має, за допомоги Божої, викорінювати гріх зі свого серця, пізнавати Істину, Якою є Сам Христос [Ін. 14.6], бути “сіллю землі” (Мф. 5.13).

Його Високопреосвященство побажав кожному бути добрим громадянином нашої Держави, і удосконалюватися як християнин, щоб Незалежність держави ґрунтувалася та свободі і незалежності наших душ.

Молитви за Україну в день 30-річчя Незалежності лунали і лунатимуть сьогодні в усіх храмах Новокаховської єпархії та по всій Україні.