Мешканців Таврійська запрошують на свято Водохреща

У місті Таврійську, що на Херсонщині, спланували заходи з нагоди святкування  Хрещення Господнього або Богоявлення. Про це повідомляє Online Нова Каховка.

18 січня, у суботу – напередодні Богоявлення з 8:00 до 10:00 у Свято-Казанському храмі міста Таврійськ (вул. 8 березня, 4) відбудеться урочиста Літургія Василя Великого, яку звершить Високопреосвященніший архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет. Під час ранішнього Богослужіння здійсниться перше освячення Хрещенської води.

19 січня, у неділю відбудеться святкове богослужіння – Божественна Літургія та Чин Великого освячення води у Свято-Казанському храмі розпочнеться о 8:00.

О 13:00 відбудеться освячення вод Дніпра на базі «Славутич» (для купання).

Виїзд автобуса від Свято-Казанського храму з вул. 8 березня, 4 о 12:30.

Головною традицією на Водохреща є пірнання у воду. Водохреща дарує багатьом обряд очищення, а також від цього дня завершуються усі різдвяні святки. Як і минулого року, всім учасникам Хрещенського купання буде запропоновано гарячий чай та печиво.

Організатори запрошують всіх бажаючих участі у заходах свята.

Нагадуємо, щоб уникнути нещасних випадків, пірнати в Хрещенську купіль можна буде з 13:00 до 15:00 під наглядом медиків та працівників ДСНС.

Напередодні Водохрещі святкується «Голодна кутя» або другий Свят-Вечір.

Увесь цей день віряни люди нічого не їдять – постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подаються пісні страви – смажена риба, вареники з капустою, гречані млинці на олії і кутя та узвар.

В Надвечір’я Богоявлення в церкві святять воду. Вона називається богоявленською. До богоявленської води християни віддавна мали особливе благоговіння. Вважалося, що освячена цього дня вода ще святіша, ніж з Водохреща. Нею окроплюють храми і оселі, призначають її пити тим, хто не допускається до святого причастя. Також нею окроплюють людей, житло та худобу, «щоб Бог милував від злої напасті».