dav

У Таврійській ЗОШ №5 відбувся тиждень філологічних дисциплін

Уже традиційно в ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Новокаховської міської ради (директор В.Нестерович) у березневі дні (з 1 по 11 березня 2019 року) проходив Тиждень філологічних дисциплін, упродовж якого відбулися різноманітні заходи: конкурси, виставки, квести, змагання, брейн-ринги, уроки-свята, лінійки, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години тощо. 

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, цікавою та насиченою. Учні мали змогу поринути в багатющий світ краси рідної мови, доторкнутися душею до літературних надбань українських і світових письменників.

Мета всіх проведених заходів – активізувати знання школярів про мову як джерело духовного зростання нації, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати їх словниковий запас, пробудити зацікавленість до вдумливого прочитання творів, розвивати культуру мовлення, чуття слова, виразного читання поезії, пам’ять, інсценізація пісень, доторкнутися до мистецького багатства світової літератури.

У п’ятницю, 1 березня, тиждень розпочався проведенням українознавчої гри «Соняшник-2019», координатором якого є Солодка О.В. 80 учнів 1-11 класів виконали завдання й долучилися до народної мудрості та пізнання краси українського слова.

У понеділок, 4 березня, організовано виставку малюнків до творів зарубіжних письменників «Літературними стежками світу» (5-9 класи) (учителі Веснянко Л.В., Григорчук О.О.), лінгвістичну вікторину «Подорож океаном рідної мови», яку провела учитель Сипко Л.П. для учнів 9-Б класу. Плясецька С.О. провела «Літературний брейн-ринг» для учнів 10 класу, під час якого вони продемонстрували належний рівень знань з української літератури. Закінчився день інсценізацією українських пісень «Усміхнена Україна» учнями 6-Б класу (учитель Веснянко Л.В.). Перемогла команда, яка виступила з піснею «Два веселих гуси».

Вівторок, 5 березня, розпочався літературно-музичною композицією «Мово моя солов’їна» для учнів 9-А класу (учитель Солодка О.В.). Дуже яскравою подією стала квест-гра «Калейдоскоп життя Тараса Шевченка» для 7-х класів, яку підготувала і провела Григорчук О.О. Учні 9-Б класу провели дослідження з теми «Портрети Тараса Шевченка» (учитель Веснянко Л.В.).

Четвертий день тижня, 6 березня, розпочався з виставки малюнків до творів українських письменників «Багатство літературної спадщини», підготовленої учителями й учнями 5-11 класів. На бліц-турнір «Юний мовознавець» учитель Сипко Л.П. запросила учнів 6-А класу. Учитель Веснянко Л.В. провела урок-свято «Рідна мова чиста, як роса» для учнів 6-Б класу. Цього ж дня відбулося засідання літературного кафе «Поети-барди» для учнів 11-А класу ( учитель Пісточенко Т.Г.). Серед учнів 8-А класу Григорчук О.О. організувала конкурс сенканів про мову. Гру-змагання «Найрозумніший п’ятикласник» для учнів 5-Б класу підготувала і провела Плясецька С.О.

7 березня цікава квест-гра за творчістю Е.А. По та А. Конан Дойла «У пошуках скарбів» об’єднала учнів 7-А та 7-Б класів (учитель Григорчук О.О.). Учні 5-А та 5-Б класів разом з учителем Веснянко Л.В. склали правила поведінки у Країні Див (за повістю-казкою Л.Керролла «Аліса в Країні Див»).

У заключний день тижня, 11 березня, учні 7-А та 7-Б класів разом з учителем Солодкою О.В. біля пам’ятника Т.Шевченку на центральній площі м.Таврійська провели літературно-музичну композицію «Вінок слави Кобзареві». На свято запросили міського голову Різака М.І., громадськість міста та учнів 2-5 класів. Завершили тиждень підсумковим заходом – урочистою лінійкою «І йшли віки, і були українці, і створили слово …», яку підготувала й провела учитель української мови й літератури Григорчук О.О. разом з учнями 7-8 класів. Глушакова Марія, учениця 10 класу, виконала ліричну пісню про Україну, а потім усі присутні заспівали «Гімн українській мові».

Учителі філологічних дисциплін вдячні всім, хто долучився до проведення тижня.
Пишаймося своєю мовою! Пишаймося тим, що ми українці!

Заступник директора з НВР Плясецька С.О., Голова ШМО вчителів філологічних дисциплін Веснянко Л.В.

Поділіться цим:
Google-реклама:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial