У жовтні держава відшкодувала 38 млн грн кредитів на заходи з енергоефективності

Відділ комунального господарства виконавчого комітету Новокаховської ОТГ інформує, що Держенергоефективності здійснило чергову компенсацію за «теплими кредитами», а саме – виплачено 38,8 млн. грн. компенсацій населенню та ОСББ відповідно до реєстрів позичальників, наданих банками у жовтні цього року повідомляє Online НК.

Всього у 2020 році із державного бюджету учасникам програми вже компенсовано майже 302 млн. грн. (із виділених 400 млн. грн. на цей рік), зокрема:

  • 187,8 млн. грн. – домогосподарствам, що залучали кошти на енергоефективні матеріали для утеплення індивідуальних будинків;
  • 109,8 млн. грн. – для ОСББ та ЖБК;
  • 4,2 млн. грн. – домогосподарствам на встановлення твердопаливних котлів.

«Співфінансування «теплих кредитів» з кількох джерел – держави, місцевої влади, населення – стимулює українців до активнішого впровадження заходів з енергоефективності. У результаті зменшується споживання газу, населення заощаджує на платіжках та покращує свій комфорт», – прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, підписуючи реєстри для відшкодування.

Зауважимо, що розроблена програма завершується у цьому році. Проте за ініціативи Міненерго та Держенергоефективності було розроблено та прийнято Урядом рішення щодо продовження «теплих кредитів» у 2021 році для індивідуальних будинків.

І для того, щоб ще сотні тисяч родин відчули переваги енергоефективності, вкрай важливо передбачити фінансування програми у проєкті Державного бюджету на 2021 рік. Нагадаємо переваги «теплих кредитів»:

  • Програма приваблює легкістю участі, мінімізацією бюрократії, швидким терміном компенсацій впродовж двох місяців, можливістю отримати як економію на платіжках, так і бажаний комфорт.
  • Результати оцінок свідчать, що програма дозволяє в середньому щорічно економити 30% газу в домогосподарствах.
  • Витрати на адміністрування програми складають всього-на-всього менше 0,5% від загальної суми здійснених інвестицій.
  • Мультиплікативний ефект на економіку: 1 грн. видатків з держбюджету залучає додатково 2,7 грн. інвестицій в економіку.

То ж пропонуємо визначитися із майбутніми планами проведення заходів з енергоефективності та активно включитися до їх впровадження у 2021 році за допомогою продовженої урядової програми «теплих кредитів».