Учні Херсонщини та всіх областей отримають нові безкоштовні підручники

Сьогодні, 26 серпня, під час розширеного засідання Уряду за участю голів обласних державних адміністрацій,  Міністр освіти і науки України Сергій Квіт поінформував про те, що для учнів загальноосвітніх закладів країни вже друкуються нові безкоштовні підручники.

Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

«Ми ліквідували корупційні схеми відбору та друку шкільних підручників. У цьому році на відкритому онлайн-конкурсі вчителі самі обрали підручники для учнів 4 та 7 класів.

Публічність і прозорість конкурсу вперше призвела до того, що не було подано жодної апеляції», – зауважив Міністр освіти і науки.

Так, на Херсонщині прогнозований контингент учнів 4-го класу україномовних загальноосвітніх навчальних закладів області на 2015-2016 навчальний рік становить 8 665 дітей, 7-го класу – 8320 дітей, російськомовних загальноосвітніх навчальних закладів 1653 осіб у четвертих класах і 1474 дитини 7 класу відповідно.

Для 50% забезпечення підручниками учнів 4-х і 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів області,  за попередніми розрахунками,  необхідно 5314,7 тис. грн.

Ці розрахунки проводилися за орієнтовною середньою вартістю одного підручника для учнів 4-х і 7-х класів україномовних загальноосвітніх навчальних закладів, ціна яких була вказана у листі Міністерства освіти і науки України від 28 липня 2015 № 1 / 9-360 (від 32 до 37 грн. за підручник).

Вже готується постанова Кабінету Міністрів України, за якою половину коштів для забезпечення учнів підручниками надаватиме державний бюджет, а іншу половину платитимуть місцеві бюджети.

Тож з метою забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування обласною державною адміністрацією готується відповідний проект рішення сесії обласної ради про резервування коштів на їх придбання.