Український флот готується до великих навчань з американцями

В Одесі розпочалася початкова конференція з планування українсько-американських навчань «Сі Бриз-2022».

Про це йдеться у повідомленні Арміяінформ. Як розповів керівник навчання «Сі Бриз-2022» від України, заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України коммодор Олексій Доскато, конференція з планування майбутніх навчань триватиме 4 дні, протягом яких учасники мають попередньо обговорити час та місце проведення українсько-американського навчання «Сі Бриз-2022», навчальні цілі та перелік країн, які будуть запрошені до участі, проєкт сценарію, систему управління залучених до них сил та сформувати потребу в логістичному забезпеченні.

Пандемія коронавірусу внесла свої корективи, тому планування всіх практичних заходів, спілкування з американськими партнерами та іншими учасниками навчань відбуваються у дистанційному форматі за допомогою відеозв’язку.

Цьогоріч навчання планується провести в класичному варіанті, тобто з відпрацюванням практичних дій у морі, на суші, в повітрі та під водою. Всього запрошення до участі в навчанні отримали більш ніж 60 країн та міжнародних організацій.

Раніше в ході міжнародних військових навчань Sea Breeze-2021 сили берегової компоненти провели операцію по відновленню державного устрою на захоплених ворогом територіях. Навчання планували з урахуванням досвіду бойових дій на Донбасі.