УПСЗН Новокаховської громади роз’яснює порядок отримання «пакунку малюка»

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради, що на Херсонщині, інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 року №1180 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» затверджений новий порядок надання при народженні дитини цієї допомоги за рахунок коштів державного бюджету.

Особливості отримання цієї допомоги Online НК розповіла заступник начальника управління тетяна Кубатко.

Наразі батьки, у яких діти народились до 23 жовтня 2020 року включно та які не отримали «пакунок малюка», отримують грошову компенсацію вартості цієї ОНД.

«Пакунок малюка» видається на підставі заяви отримувача, поданої у паперовій або електронній формі. Заява отримувачем подається структурному підрозділу з питань соціального захисту населення не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини.

Батьки, у яких народились діти в період з 24 жовтня до 30 листопада 2020 р. включно, мають право подати заяву про надання «пакунку малюка» структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 31 грудня 2020 року.

У разі неотримання «пакунку малюка» з незалежних від батьків обставин вони отримають грошову компенсацію вартості цієї одноразової натуральної допомоги. До таких обставин постановою віднесено наступні випадки:

  • народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154—259 діб),
  • народження дитини за кордоном,
  • обсервація, карантин, самоізоляція,
  • відсутність «пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування новонародженої дитини.

Право вибору між одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» та грошовою компенсацією вартості цієї одноразової натуральної допомоги батьки матимуть лише з 1 липня 2021 року.

У зв’язку з карантинними обмеженнями прийом громадян в Управлінні не здійснюється, а консультації надаються за наступними телефонами:

(05549) 45351 з питання забезпечення «ПМ»,

(05549) 54855, 71333 з питання призначення грошової компенсації вартості  одноразової натуральної допомоги «ПМ».

Всі звернення громадян приймаються електронною поштою у вигляді сканкопій або фотокопій письмових звернень з підписом заявника з зазначенням дати та місця проживання (реєстрації).

Заповнені бланки заяв можуть бути надіслані УКРПОШТОЮ АБО  електронною поштою з використанням засобів телекомунікаційних систем, зокрема з використанням електронного цифрового підпису.

Ваші звернення ви можете надсилати на електронну пошту Управління upszn@ukrpost.net, upszn6508@gmail.com або 03198327@mail.gov.ua,

або залишити у скриньці для документів в Управлінні за адресою м. Нова Каховка, вул. Історична 18.

Бланки заяв:

про надання одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка” за посиланням https://www.msp.gov.ua/files/zayava.pdf,

про призначення грошової компенсації вартості  одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”  за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/744-2020-%D0%BF#n103.