Уряд дослухався до Асоціації міст України та прийняв рішення про розподіл резерву медичної субвенції

По місту Нова Каховка нестача коштів для виплати заробітної плати працівникам Центральної міської лікарні становить за різними розрахунками біля 4 млн. грн. 

15 листопада 2019 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про перерозподіл медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та розподіл резерву медичної субвенції. Ці кошти обласні та Київська міська державні адміністрації повинні розподілити протягом тижня на оплату праці медичним працівникам, на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджнтами та бюджетами об’єднаних територіальних громад. Про це повідомляє сайт Асоціації міст України

Позицію Асоціації міст України на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Здійснено розподіл РЕЗЕРВУ медичної субвенції з державного дюбжету місцевим бюджетам у сумі 633,8 млн. грн. Зокрема, на Херсонську область було виділено  20,2 млн грн;
Цим же рішенням Кабмін також збільшив обсяг медичної субвенції на поточний рік на 731,2 млн грн для:

  • погашення заборгованості по заробітним платам медиків;
  • забезпечення хворих на цукровий діабет та нецукровий діабет препаратами;
  • лікування ниркової недостатності пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу.

Отже, до кінця року органи місцевого самворядування матимуть можливість фінансувати заклади охорони здоров’я.

Наша довідка: по місту Нова Каховка нестача коштів для виплати заробітної плати працівникам Центральної міської лікарні становить за різними розрахунками біля 4 млн. грн. 

Історія питання: Асоціація міст України за результатам проведеного на початку 2019 року опитування органів місцевого самоврядування щодо стану забезпечення медичною субвенцією неодноразово звертала увагу на критичний стан місцевих бюджетів у забезпеченні фінансування видатків у галузі охорони здоров’я за рахунок медичної субвенції та виступала за прийняття відповідного рішення Уряду.

У зверненні АМУ до Прем’єр-міністра України була висловлена пропозиція переглянути обсяги медичної субвенції на 2019 рік та спрямувати на заклади охорони здоров’я у містах. У Звернення АМУ до вищих органів державної влади, яке ухвалили учасники Дня діалогу з владою в Одесі 19 червня, увійшло питання передбачення видатків на забезпечення заробітної платою медичних працівників, лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, хронічну ниркову недостатність. У листі АМУ до МОЗ наголошено на необхідності забезпечення заробітною платою медпрацівників, хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та лікування хворих на ниркову недостатність до кінця 2019 року та наступні роки.

З метою забезпечення права на доступну медичну допомогу населенню територіальних громад, Асоціація міст України рекомендує органам місцевого самоврядування звернутися до голів обласних державних адміністрацій з відповідними фінансово-економічними обґрунтуваннями і проханням здійснити розподіл коштів медичної субвенції для забезпечення хворих на цукровий і нецукровий діабет препаратами, лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та заробітною платою медичних працівників.

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial