В Новій Каховці комісія з питань захисту прав дитини розглянула 38 питань

15 листопада 2019 року під головуванням заступника Новокаховського міського голови Володимира Сироватки відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. Про це редакції Online НК повідомили у службі в справах дітей Новокаховської міської ради. 

У присутності членів комісії було розглянуто 38 питання, з них:

  • про захист житлових та майнових прав дітей – 16 ;
  • про встановлення статусу дитини-сироти -1;
  • про влаштування дітей під опіку -1;
  • про спори щодо участі у вихованні дітей – 2;
  • про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав – 1;
  • про стан виховання, утримання і розвитку дитини у прийомній сім’ї -1;
  • про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей – 16.

«Забезпечити належний захист прав дітей – це пріоритетне завдання комісії», – такими словами розпочав засідання головуючий.

На засіданні комісії були заслухані громадяни, які обґрунтовували причини і мотиви звернення до комісії з питань захисту прав дитини.

Дві справи стосувалися встановлення порядку участі батьків у вихованні та спілкуванні з малолітніми дітьми. Розгляд даних питань зазвичай відбувається дуже емоційно, не стало виключенням і це засідання: батьки не стримували своїх почуттів, кожний мав власну точку зору, яка не співпадала з думкою іншого.

Членами комісії вкотре було наголошено на тому, що, відповідно до вимог Сімейного кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від виконання обов’язків щодо дитини. На кожного з них покладається однакова відповідальність за виховання, навчання, розвиток дитини, а також її утримання. На жаль, не всі батьки розуміють, що їх основним обов’язком є забезпечення найкращих інтересів своїх дітей, а не задоволення власних амбітностей.

Взявши до уваги вік дітей, керуючись чинним законодавством України, враховуючи стан здоров’я та бажання самих дітей: призначено час зустрічей батька з дитиною; визначено способи спілкування батька з дитиною, про що буде підготовлений висновок до суду.

Розглядалося питання про доцільність позбавлення батьківських прав батька стосовно малолітньої доньки. Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення матері та врахувавши думку дитини, вирішено підготувати висновок до суду про доцільність позбавлення батьківських прав батька.

Розглядалися також питання про надання дозволів на здійснення правочинів із житлом, користувачами якого є неповнолітні діти. Всі рішення по цим питанням приймалися відповідно до чинного законодавства та з дотриманням майнових та житлових прав неповнолітніх.

Поділіться цим:
Останні новини:  
    Google-реклама:  
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial