В Новій Каховці у 2019 році на підприємствах та установах сталося 6 нещасних випадків

За повідомленням Новокаховського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, що на Херсонщині, впродовж 2019 року надійшло від страхувальників, що зареєстровані у відділенні, 6 повідомлень про нещасні випадки (6 – за аналогічний період 2018 року), у т.ч. 2 – зі смертельним наслідком, повідомляє Online НК.

За результатами розслідування 3 нещасних випадків визнано такими, що пов’язані з виробництвом, а 3 нещасних випадків – не пов’язані з виробництвом.

Нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, у 2019 року зареєстровані у дошкільному навчальному закладі ясла-садок «Джерельце», ФОП Гармаш А.В. та КП «Міський водоканал».

Всі нещасні випадки були розслідувані комісіями, встановлені обставини та причини.

Коротко про нещасні випадки у 2019 році:

  1. 28 січня 2019 року вихователь ДНЗ я/с «Джерельце» виходила через центральний вихід садка, направляючись додому. Ступивши на сходинку вона оступилася та впала, отримавши закритий перелом лівої променевої кістки. Причина нещасного випадку – особиста необережність потерпілої.
  2. 3 лютого 2019 року під час миття підлоги у приміщенні харчоблоку КНП «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» у кухонного робітника, яка знаходилась у стані алкогольного сп’яніння, сталося запаморочення, вона впала на бетонну підлогу та втратила свідомість, отримавши забійну рану голови. Причина – алкогольне сп’яніння. Нещасний випадок визнано таким, що не пов’язаний з виробництвом.
  3. 22 квітня 2019 року продавець-консультант фізичної особи підприємця прибирала робоче приміщення. Щоб дотягнутися до верхньої полиці, вона встала на дерев’яну підставку висотою 0,4 м., втратила рівновагу і впала на підлогу, отримавши закритий перелом н/з правої променевої кістки. Причина нещасного випадку – особиста необережність потерпілої.
  4. 2 травня 2019 року при переодяганні у побутовому приміщенні диспетчеру КП «Новокаховський міський ринок» стало зле і він упав на підлогу. Лікар швидкої допомоги констатував смерть внаслідок інфаркту. Причина – незадовільний стан здоров’я постраждалого. Нещасний випадок визнано таким, що не пов’язаний з виробництвом.
  5. 21 серпня 2019 року у відкрите вікно кабіни автомобіля залетіла оса і вжалила двічі в шию водія автотранспортних засобів КП «Міський водоканал». Після цього йому стало зле та він втратив свідомість. Причина – контакт з представниками тваринного та рослинного світу.
  6. 24 листопада 2019 року близько 6 год. 30 хв. у актовій залі ЗОШ №7 було знайдено тіло сторожа без ознак життя. Згідно медичному висновку його смерть настала внаслідок серцево-судинної недостатності. Причина – незадовільний стан здоров’я постраждалого. Нещасний випадок визнано таким, що не пов’язаний з виробництвом.

Аналіз причин виробничого травматизму свідчить про те, що понад 60% нещасних випадків сталося внаслідок особистої необережності потерпілих.

Все це ще раз говорить про недоліки під час навчання працівників безпечним прийомам праці, або його формальне проведення. Також особливу стурбованість викликає те, що працівники допускаються до роботи без проходження медичних оглядів при прийомі на роботу, так і періодично.

Справа у тому, що ненавчений працівник, допущений до роботи, законодавчо не винен                 в порушені. А допуск до роботи працівника без проходження медичного огляду – це грубе порушення законодавства про охорону праці.  Обов’язок роботодавця – організувати навчання з охорони праці та проведення медичного огляду працівникові. Невиконання обов’язків посилює санкції до роботодавця, особливо при розслідуванні нещасного випадку.

Шановні роботодавці, власники підприємств, дбайте про здоров’я ваших працівників, спрямовуйте свої зусилля на створення безпечних і нешкідливих умов праці на кожному робочому місці!

Шановні працівники, бережіть своє життя та здоров’я – неухильно виконуйте вимоги інструкцій з охорони праці! Пам’ятайте, що невиконання правил охорони праці призводить до досить сумних наслідків – травмування і, навіть, до загибелі.