Як повідомлялось раніше, відділ культури і туризму Новокаховської міської ради, що на Херсонщині, у листопаді 2019 року взяв участь у проекті «Децентралізація та реформа культурних послуг», який впроваджений Громадською організацією «Товариство дослідників України» за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC), у співпраці з Міністерством молоді, спорту та культури України та Асоціацією об’єднаних територіальних громад.

Участь у проекті взяли територіальні громади Житомирської, Полтавської, Чернівецької та Херсонської областей, які виказали свою готовність реформувати культурну галузь регіону для досягнення взаємовигідного результату та орієнтовані на розробку нової політики у сфері управління культурою, а також запровадження нового підходу у наданні якісних та доступних культурних послуг на рівні територіальних громад, повідомляє Online Нова Каховка.

У конкурсі прийняли участь 80 територіальних громад. За підсумками конкурсного відбору, що відбувся  25 листопада 2019 року, Нова Каховка разом з 7 іншими громадами (по дві від області) виборола право прийняти участь у проекті.

Згідно умовам проекту у всіх громадах буде проведено аналіз існуючої мережі надавачів культурних послуг та змодельовано нову систему стандартів якості та доступності культурних послуг у громаді, відповідно до  розпочатої урядом у січні 2019 року реформи галузі культури.

Сьогодні, 30 січня, до Нової Каховки прибудуть представники робочої групи проекту, які розпочнуть свою роботу саме з Новокаховської громади. Відділ культури та туризму (керіник Наталія Зарудна) перші виконали «домашню роботу» з надання попередніх відомостей щодо мережі культурних закладів.

У планах групи ознайомлення з загальною структурою та складовими частинами існуючої мережі надавачів культурних послуг  – 29 закладами відділу культури і туризму Новокаховської міської ОТГ: палацами та будинками культури, музеями та картинною галереєю, бібліотеками, мистецькими та музичними школами, творчими колективами.

Тож робота щодо осучаснення та модернізації сфери культури у Новій Каховці виходить на новий рівень. Про хід роботи в рамках проекту редакція Online Нова Каховка буде інформувати своїх читачів.

Нагадаємо, що за підсумками участі у проекті кожна ОТГ отримає:

  1. SWOT – аналіз культурно-ресурсного потенціалу громади;
  2. Результати досліджень потреб та бажань жителів громади щодо напрямків розвитку сфери культури в громаді;
  3. Змодельовану систему стандартів якості та доступності культурних послуг в громаді;
  4. Моделі поліфункціональних центрів культурних послуг відповідно до потреб жителів громади.