В Олешківських пісках тривають навчання Sea Breeze-2021

На Олешківському полігоні в Херсонській області морські десантники в рамках Sea Breeze-2021 відпрацьовували канатний спуск з вертольота і перекидання військ.

У спільних навчаннях України і країн союзу НАТО брав участь окремий батальйон ВМС України і прикордонники, морська піхота США, а також збройні сили Грузії та Молдови, повідомляє hromadske.radio.

Юрій Никуляк — командир танкового взводу морської піхоти ВМС України. Розповідає, що екіпажи відпрацьовували маневр: один виїжджає, стріляє, інший заряджає. Перезарядка триває 7 секунд. Підкреслює, що така тактика застосовується у ЗСУ вже давно. Постріл здійснювали з танків Т-80 — не нових, але модернізованих. Так, українські танкісти відпрацювали свої навички з пострілу у мішень з відстані 800 м, 1 км та 2 км.

«За бойовою легендою, ми спостерігали за двома машинами, які рухались на рейді, у тилу супротивника. Зайняли вогневі позиції, екіпаж відпрацьовував стрільби по мішенях. Один виїжджає, стріляє, інший заряджає. І так — зміна. Це дає більшу кучність і швидкість стрільби», — сказав лейтенант Юрій Никуляк.

Морпіхи США продемонстрували виконання бойових завдань мінометними батареями. Зокрема, вони показали як стріляють з бронетранспортера LAV-25 і 25-мм гармати Bushmaster.

Капітан Метью Шивада — представник другої дивізії корпусу морської піхоти США розповів, що минулого тижня вони разом із українцями відпрацьовували подібні вправи й були виявлені деякі розбіжності, проте згодом дійшли до спільної тактики.

«Після того, як противник був придушений 25-міліметровою гарматою, було здійснено пуск протитанкових ракет TOW. Потім морські піхотинці відступили назад, під прикриттям гармати», — додав капітан Метью Шивада.

Також військові України, США, Грузії, Молдови та прикордонники Херсонщини провели спільні тактичні навчання. Вони мали взяти умовного ворога в кільце та знищити. Бійці проходили поступово, під прикриттям броньованих машин.

Командир групи «Альфа» зі США Тревіс Бьорд зазначив, що всі підрозділи працювали злагоджено. Сам Тревіс вперше брав участь у Sea Breeze. Зазначає, що сухий та спекотний клімат півдня України був не звичним для його команди, але це дало можливість покращити свої навички.

«Найскладнішим було здійснити прорив, у чому полягала й суть даної операції. На рахунок нашої поверхні землі, — це була гарна можливість потренуватись, перевірити себе в нових умовах і навчитись чомусь», — каже піхотинець.

Українські військові зазначили, що особливих відмінностей у тактиці у них з бійцями НАТО не було. Однак, вони додали, що ЗСУ більш рішучі в своїх діях, коли іноземні партнери віддають перевагу детальному плануванню операцій.

Крім того, в рамках навчань, стажування на полігоні в Херсонській області проходять курсанти 3 курсу з підготовки фахівців десантно-штурмових військ.

Окремий батальйон ВМС України здійснив десантування з по без парашутним способом  за допомогою системи Канат-М1. Ця тактика дозволяє не приземлятися гелікоптеру на землю, а також провести висадку бійців на складному рельєфі, — на дах будинку або на палубу корабля. І провести швидку евакуацію членів екіпажу.

Заступник командувача ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Доскато відмітив, що міжнародні навчання Sea Breeze проходять вперше на військовому полігоні Олешківські піски. За його словам, підготовка до цьогорічних заходів тривала рік.

«Сьогодні ми побачили виконання завдання з вогневої та тактичної підготовки, а також штурмових і рядових дій. Я думаю, що всі завдання виконані добре. Вони дозволили нам набути спроможності. Найскладнішим було, мабуть, погодні умови: велика спека, багато піску — для будь-якого бійця, це складно, але всі підрозділи діяли злагоджено, пліч-о-пліч», — каже Олексій Доскато.

Навчання триватимуть до 10 липня. Наступним, заключним етапом міжнародних навчань Sea Breeze-2021 стане відпрацювання спільних військових навичок в Чорному морі.

Юлія Винник, Херсонщина