В країні розроблять секторальну реформу підтримки енергоефективності

Відділ комунального господарства виконкому Новокаховської ОТГ Херсонщини інформує мешканців громади про розробку нової програми енергоефективності на 2022-2026 роки  Міненерго України разом з Держенергоефективності, повідомляє Online НК.

Як відомо, економіка України є однією з найбільш енергоємних у світі. Це, звичайно, негативно позначається на економіці, екології та добробуті українців.

Щоб зменшити енергоємність нашої економіки, підвищити її конкурентоздатність та й взагалі благополуччя громадян, потрібен крос-секторальний розвиток енергоефективності.

Пріоритет – реформи в усіх секторах. Саме цей принцип закладено в основу нової програми енергоефективності на 2022-2026 роки, що розроблена разом із Міненерго України.
Тож, 5-річна програма буде передбачати державну підтримку енергоефективності не лише в житловому секторах, а й в інших галузях: промисловості, бюджетній сфері, транспорті тощо.

Серед важливих розроблених ініціатив:

  • продовжено програму «теплих кредитів» для індивідуальних будинків на 2021 рік;
  • фіналізовано базовий законопроєкт «Про енергоефективність» та підготовлено проєкт Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року;
  • розроблено законопроєкти щодо відновлення ЕСКО-закупівель та розширення ЕСКО на об’єкти теплопостачання, водопостачання та електричних мереж;
  • розроблено концепцію Фонду декарбонізації для фінансування енергоефективних заходів у промисловості;
  • підготовлено цілий пакет законопроектів для розвитку біоенергетики;
  • опрацьовуються шляхи розвитку водневої енергетики.

Енергоефективність – це вісь, навколо якої економіка має розвиватись, щоб Україна ставала менш енергозалежною, економічно міцнішою та інноваційною.

За інформацією, отриманою із сайту Держенергоефективності