У країні збільшилась нижня межа кримінальної відповідальності за крадіжку

Про нюанси визначення у 2021 році кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, що пов’язані з крадіжками чужого майна, Online НК повідомили в юридичному відділі Новокаховської ОТГ Херсонщини.

Для кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень неоподатковуваний мінімум доходів громадян складає 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року.

Оскільки з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатної особи з розрахунку на місяць складає 2270 грн, то в 2021 році для норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень застосовується сума в 1135 грн.

Таким чином, відповідно до статті 51 КпАП крадіжка чужого майна вважається дрібною, якщо вартість такого майна на момент здійснення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто – 227 грн. (0,2 х (50% х 2270)).

Якщо вартість викраденого майна перевищує 227 грн, настає кримінальна відповідальність.

Відповідно до статті 185 Кримінального кодексу таємне викрадення чужого майна карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (у санкції неоподатковуваний мінімум доходів громадян складає 17 грн) або громадськими роботами на термін від 80 до 240 годин, або виправними роботами строком до двох років, або арештом строком до 6 місяців, або позбавленням волі строком до трьох років.