Змінені граничні обсяги доходів для різних груп спрощенців

З 1 січня 2021 року у зв’язку зі зміною рівня мінімальної заробітної плати змінені граничні обсяги доходів для підприємців, що обрали спрощену систему опадкування. 

Інформацію про це редакції Online НК надали у прес-службі Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Платникам податків нагадують, що 10 грудня 2020 року набув чинності Закон України від 01.12.2020 року №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

Законом визначено граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати.

З 1 січня 2021 року річні обсяги доходів прив’язуються до мінімальної заробітної плати:

– перша група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати (1 млн. 2 тис. грн.);
– друга група – 834 розміри мінімальної заробітної плати (5 млн. 4 тис. грн.);
– третя група – 1167 розмірів мінімальної заробітної плати (7 млн. 2 тис. грн).