В Україні змінились умови призначення держдопомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям

Відповідно до Закону України від 2 червня 2020 року № 646-ІХ „Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб” 22 липня 2020 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 632 „Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”, повідомляє Online НК.

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради Херсонщини роз’яснює, що постановою, зокрема, запроваджено однакові адресні підходи при наданні державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям.

З 1 липня 2020 р. державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям не призначається, якщо у складі сім’ї є непрацюючі працездатні особи, які не навчаються, не проходять військову службу, не займаються підприємницькою діяльністю, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

Це не стосується осіб, які сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду у випадках, встановлених законодавством; за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства.

Періодом, за який враховуються доходи являються два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги. Наприклад, у разі звернення за призначенням допомоги в листопаді 2020 р., доходи будуть враховуватися за період з 1 квітня 2020 р. по 30 вересня 2020 р.

Також допомога малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям не призначається, якщо:

  • особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;
  • у власності сім’ї є друга квартира або будинок;
  • у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Необхідно звернути увагу, що допомога малозабезпеченим сім’ям та допомогa нa дітей одиноким мaтерям, яку признaчено зa умовaми, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплaчується до зaкінчення строку її признaчення.

За додатковою інформацію з питання призначення державних допомог звертайтеся, будь ласка, до управління праці та соціального захисту населення за тел. 5-48-55 (мешканці м.Таврійськ та с.Плодове – 7-36-08).