В Україні на телеканалах тривала хвилина мовчання за загиблими у Бабиному Яру

У 80-ті роковини масових розстрілів у Бабиному Яру в Києві 29 вересня о 12:00 в ефірі українських телеканалів оголошено хвилину мовчання за жертвами нацистської розправи.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Національну раду з питань телебачення і радіомовлення.

«29 вересня о 12:00 в ефірі телерадіокомпаній оголошується хвилина мовчання… Також у визначений час телерадіоорганізації мають розміщувати на екранах зображення палаючої свічки”, – ідеться у повідомленні Нацради.

Як повідомлялося, у перші дні масових розстрілів у Бабиному Яру, 29-30 вересня 1941 року, загинула 33 771 особа. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими».

Президент Володимир Зеленський вранці 29 вересня поклав квіти до пам’ятника громадянам, страченим нацистами у Бабиному Яру, та встановив лампадку до підніжжя пам’ятного знака «Менора».

Крім того, квіти від Президента покладено до пам’ятника ромам, вбитих нацистами, а також до пам’ятника українській поетесі Олені Телізі.