В Україні планують оновлення державних будівельних норм з проєктування освітніх закладів

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій в Україні триває оновлення державних будівельних норм, щодо проєктування освітніх закладів.

Про це Online НК повідомили у відділі капітального будівництва Новокаховської ОТГ.

Наразі пропонуються до обговорення перші редакції змін до ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти» та ДБН В.2.2-4-2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти».

Оновлення державних будівельних норм щодо проєктування освітніх закладів важливе передусім для підвищення безпеки та комфорту дітей. Зміни передбачають використання новітніх підходів до створення безпечного та інклюзивного середовища у школах та дитсадках.

Стосуватиметься це як будівництва нових, так і реконструкції наявних закладів». Проєкти змін розроблено ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на замовлення Мінрегіону з урахуванням кращого європейського досвіду.

Передбачається встановити:

  • сучасні функціональні вимоги доступності та зручності використання середовища, які мають забезпечити безбар’єрність простору;
  • додаткові вимоги до систем безпеки, зокрема, пожежної;
  • вимоги до проєктування харчоблоків та їх модернізації.

З проєктами змін до ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти» та ДБН В.2.2-4-2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти» можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/3zDs1ST.