В Україні продовжується гармонізація будівельних норм згідно Регламентів ЄС

Мінрегіон продовжує системну роботу з оновлення будівельних норм та стандартів у сфері будівництва України.

Про це Online НК повідомили у відділі капітального будівництва виконавчого комітету Новокаховської територіальної громади.

Відповідно до Програми робіт з національної стандартизації 2021 року, вже розроблені перші редакції 134 національних будівельних стандартів. Також до кінця року планується завершити роботу над понад 20 проєктами нових ДБН. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Технічне нормування в будівництві є важливою складовою реформи містобудування. Йдеться, зокрема, про комплексне оновлення будівельних норм та необхідних стандартів, які є взаємопов’язаними документами. Основними напрямами оновлення є інклюзія, енергоефективність, впровадження параметричних вимог, планування та забудова територій», – зазначила Наталія Козловська.

Відтак, в Мінрегіоні триває робота з розроблення 31 проєкту нових ДБН. До кінця року планується збільшити їх кількість до 40. Також цього року планується розпочати роботу з розроблення ще 134 національних стандартів. Загалом у 2021-2022 роках Мінрегіоном передбачається розробити 268 стандартів:

– 21 стандарт, направлений на забезпечення впровадження ВІМ-технологій;
– 160 гармонізованих європейських «підрегламентних» (Регламент ЄС № 305) стандартів щодо будівельної продукції;
– 26 стандартів з питань енергоефективності;
– 16 стандартів – настанов з контролю якості в будівництві;
– 45 інших стандартів, що розкривають положення державних будівельних норм.

Прийняття в Україні гармонізованих європейських стандартів є однією з обов’язкових передумов практичного впровадження європейського регулювання, передбаченого Регламентом ЄС № 305, а також укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Goods, Угода АСАА, «Промисловий безвіз») з метою відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС.

Раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив формат електронних документів містобудівної документації.