Новокаховчанам до відома: в країні скоротять терміни оформлення землі

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вирішили спростити процедуру оформлення земельної ділянки. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

“Сьогодні, щоб оформити земельну ділянку, потрібно у прямому сенсі слова, пройти всі кола пекла: 54 документи, від 9 місяців до 2-х років проходження процедур!

Це велике адміністративне навантаження на наших громадян і зайве затягування процедур, яке, окрім всього, стримує розвиток економіки та перешкоджає залученню нових інвестицій. Тому зараз спільно з профільними відомствами та експертами вивчається можливість оптимізації цієї послуги.

За підсумками розширеного засідання робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг в регіонах під головуванням віце-прем’єра та міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка було доручено Міністерству аграрної політики та продовольства України, Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та іншими зацікавленими органами вивчити кращий іноземний досвід та надати пропозиції щодо скорочення строків та процедур оформлення земельної ділянки, а саме:
– можливості її безоплатної приватизації;
– передачі у користування або продажу із земель державної або комунальної власності.

Відтак, згідно з дорученням, заплановано:

  • встановити вичерпний перелік документів, який необхідно подавати, та запровадити можливість отримати послугу на підставі єдиного звернення в онлайн-режимі;
  • скасувати 51 !! паперовий документ, запровадивши електронні сервіси;
  • надати можливість місцевим органам влади здійснювати держреєстрацію земельних ділянок;
  • скасувати необхідність отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та запровадити добровільне попереднє погодження її місця розташування;
  • удосконалити процедуру нормативної грошової оцінки земельної ділянки;
  • чітко обмежити строки підготовки та проведення процедур та інші важливі зміни.

За підрахунками експертів, після цього отримання послуги може скоротитися в цілому В 10 РАЗІВ!” – підкреслив пан Парцхаладзе.

 

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial