В Україну доставили 2 мільйони доз вакцини Moderna, від уряду США у рамках COVAX

У неділю 18 липня, до України доставили 2 000 040 доз мРНК вакцини від COVID-19 виробництва американської компанії Moderna. Ця партія вакцин надається урядом США через глобальний фонд COVAX, доставку в Україні забезпечив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Про це йдеться в пресрелізі Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який є в розпорядженні Укрінформу.

“Наша ключова мета — захистити якнайбільше українців від COVID-19. Ми вдячні партнерам, які допомагають нам у цьому. Щодня ми збільшуємо обсяги вакцинації, щоб усі охочі мали доступ до вакцинації. Я закликаю українців, які ще не щепились, не зволікати і відвідати найближчий центр масової вакцинації, щоб захистити своє здоров’я”, – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, вакцини виробництва Moderna з цієї поставки призначені для використання мобільними бригадами, які щеплюють організовані колективи та професійні групи попередніх етапів.

У ЮНІСЕФ поінформували, що мРНК-вакцини Moderna потребують особливих умов транспортування та зберігання при температурі від -50°C до -15°C.

Зберігання й логістику мРНК-вакцин, отриманих від COVAX, із дотриманням правильного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.

Ініціатива COVAХ спрямована на забезпечення справедливого та рівноправного доступу до вакцин від COVID-19 для кожної країни світу. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19.

У рамках ініціативи COVAX Україна має отримати 8 млн доз вакцин від різних виробників. Усі вакцини у рамках COVAX Україна отримує безоплатно.

Як повідомлялося, в Україні станом на 18 липня 2021 року одну дозу вакцини отримали 2 638 939 осіб, дві дози вакцини отримали 1 422 536 осіб.