Посилено соціальний захист сімей з дітьми, які перебувають в скрутних життєвих обставинах

7 липня 2021 р. Уряд схвалив постанову Кабінету Міністрів України № 697 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, в якому передбачені ряд заходів, які мають поліпшити соціальний захист окремих категорій родин з дітьми.

Про це редакції Online НК повідомили в управління праці та соціального захисту населення Новокаховської територіальної громади Херсонщини.

Зокрема, постановою передбачено:

  • підвищити з 01.01.2022 розмір допомоги на дітей із тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність, до двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного (з урахування розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 01.12.2021);
  • призначати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей одиноким матерям без зменшення її розміру, якщо центр зайнятості не може запропонувати підходящої роботи для непрацюючої працездатної особа зі складу сім’ї або таку особу направлено на професійне навчання;
  • надавати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, до складу якої входять особи, які втратили працездатність, в т.ч. досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу, незалежно від сплати/несплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи;
  • призначати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей одиноким матерям за наявності у власності багатодітної сім’ї та сім’ї, до складу якої входять діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, або особи з їх числа, другого житла, за умови, що загальна площа такого житла не перевищує 13,65 кв.м. на одного члена сім’ї та додатково 35,22 кв.м на сім’ю.

Також звертаємо увагу, що згідно оновлених вимог виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям буде припинено, якщо діти, які входять до складу сім’ї, навчаються у закладах середньої освіти, були відсутні на навчальних заняттях з невідомих або без поважних причин протягом десяти навчальних днів підряд.

За додатковою інформацію з питання призначення державних соціальних допомог звертайтесь, будь ласка, до управління праці та соціального захисту населення за тел.(05549) 5 48 55, (095) 674 64 47.